Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi idő alatt lehet jól...

Mennyi idő alatt lehet jól megtanulni az ügetéseket, vágtát stb futószáron? Kb mennyi idő után érdemes kimenni terepre?

Figyelt kérdés

2013. máj. 17. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez egyénenként eltérő, befolyásolja, ilyen gyorsan érzel rá, és hogy milyen a ló, mert egyesek ügetését, másiknak a vágtáját könnyebb kiülni, a harmadiknak meg egyiket se, negyediknél esetleg mindkettőt... :) Pár hónap alatt ezeket el lehet sajátítani, terepre én addig senkivel sem megyek ki, amíg nem tud szabadszáron stabilan ülni mindhárom jármódban, nem uralja a lovát minden esetben, nem sikít, vagy ugrik le, ha a ló megbotlik vagy kicsit felkapja a fejét, de meg sem ugrik igazából, és amíg nem tud stabil és biztos szársegítségeket adni, amelyek függetlenek (tehát nem kapaszkodik).

Ismerek olyan edzőt, amelyik csak akkor indul el lovassal, ha alap kis X-et már stabilan ugorja (kidőlt farönkök).

2013. máj. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a "nem sikít" rész elől hiányzik egy "továbbá" szócska, elnézést... :)
2013. máj. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 ágicaaaaa válasza:
Ez attól fögg milyen rendszeresen járasz és hogy mennyire érzel rá,van akinek 2 év kell,van akinek fél év,de ez nem megy hamar min. több hónap
2013. máj. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hetente egyszer :), de már az első alkalommal gyakoroltuk pár lépésben a tanügetést :) (a vége felé kezdtem belejönni, de még akkor is pattogtam egy kicsit :( )
2013. máj. 17. 18:51
 5/5 anonim válasza:

Nem tudom hogy te hogy vagy vele, de én 3x voltam lovas táborba mindenféle lovas előélet nélkül. :)


Azt tudni kell hogy ez 5 nap és mind az 5 nap voltunk terepen. Nem volt semmi baleset. Pedig nem volt semmi képzés előtte. Én még sosem ültem úgy lovon hogy nem fogta senki, és már első nap vágtáztunk terepen :) Hihetetlen élmény volt :) Ha hallgatsz rám akkor hagyod az angol lovaglást és áttérsz westernre mert sokkal kényelmesebb és biztonságosabb ;)


Az egész nagyon laza és nem is kell ilyen sokat szenvedni hacsak nem szeretnél versenyekre járni de ez már megint más dolog :)

2013. máj. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!