Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Futószáron nem akar dolgozni...

Futószáron nem akar dolgozni a pónim. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Vagyis dolgozik,épp ez az,hogy jobb kézen megy mint a tündér de balon semmi...

Folyton rámfordul és már nemtudom mit csinljak. :(

valami ötlet?

Előre is köszönöm a válaszokat :)



2013. máj. 5. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Húzd végig rajta az ostort vagy kétszer, előbb-utóbb meg fogja érteni, miről van szó. Amint látod, hogy fordulni készül, hajts hozzá, ha nem elég, akkor csapj rá persze csak - mivel már hozzászokott, ezért úgy lehet vele, megteheti, ő az úr, ezért kellhet, hogy először kicsit durvább legyél vele, később nem lesz rá szükség. Nyilván ne vers véresre, de azért nem porcelánló.

Nálam hasonló volt a helyzet, csak pont, hogy balra ment szó nélkül, jobbnál meg hirtelen befele megfordult, és rohant balra... Sajna anno ráhagyták, sőt, nem is foglalkoztak vele jobb kézen... :S Érdekes, mert először nekem se ment, oktatómnál ezt kétszer eljátszotta, utána egyszer se... Na akkor húztam fel magam kicsit, vagy háromszor kellett rávágnom (mm 3 eset), utána mint a kisangyal, megértette, mit szeretnék, és na jó.

Néha még látom rajta, hogy gondolkodik a dolgon, kicsit teszi befele a fejét, stb., elég megemelnem az ostort, hogy menjen csak tovább, és szó nélkül megy is tovább olyankor. :)

2013. máj. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
húú...Köszönöm :) holnap ki is próbálom :)
2013. máj. 5. 19:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Az "én" csikóm(3 éves)is ezt csinálja néha!Ne sajnáld!12 vagyok és egyedül futószárazom a 3 éves csikót amely 170cm és én meg csak 155...majdhogynem néha rám tapos vagy is ugy csinál...

Csináld:Mikor futószárazod akkor kedz el az eggyik irányba amelykbe szépen meg majd állítsd meg vagy is illetve lépésben húzd a futószárat a másik irányba és mond neki hogy fordul ha nem akar akkor mond neki hogy szépen és az ostorral legyincs felé.Ha így se akar akkor csapj rá határozottan és mond meg neki hogy fordul!Ha megcsinálta akkor szavakkal dicsérd de véletlen se hívd vagadhoz egy szelet almáért vagy v miért mert akkor azt fogja hinni hogy csak meg kell fordulni és jutalom és ennyi és csinál azt amit akar!Sz val mikor megcsinálta akkor szóval dicsérd meg és kicsit több ideig mint a másik irányba különféle jármódokba futószárazd.Ha kész vagy akkor kaphat almát simit ...amivel jutalmazod!

Véleményem/tapasztalatom ennyi. :)Remélem tudtam segíteni :))

2013. máj. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Megfordítani nem szerencsés, mert helyesen kéne csatolni a futószárat... Azaz zablakarikán át (a belsőn), majd át a pofaszíj alatt, a külső pofaszíj alatt is, és a külső zablakarikába csatolni.

Nyilván a "jó" kezén kéne kezdeni, kicsit ellazítani (adja fel a hátát, kezdjen a zablához nyúlni), aztán csere.

Nyugodtan hajts hozzá, amint azt látod, hogy fordulni kell, és ne sajnáld, ha esetleg oda kell csapni - a ménesben, ha valamelyik ló felül akarja bírálni az alfa állatot, az sem boci szemeket meresztve könyörög, hanem odamegy, és olyat odarúg, hogy jövő olyankor se mer rákérdezni megint a kérdéses ló, hogy nem lehetne-e másképp. Azt kell egyedül szem előtt tartani, hogy egy állatot soha nem lehet véresre verni, illetve, hogy ahol nincs izom, csak a csont, az nagyon érzékeny terület, tehát oda nem, hogy nem ütünk, de minden mástól is óvjuk, ami károsíthatja. Na, a fara az pont nem ilyen...

Azért mondom, én pl., hogy nyugodt szívvel rácsaphatsz párat, mert ezt többnyire csak egy-kétszer kell vele végigjátszani, és megérti. Nálam olyan gond volt, hogy nyereg alatt (!) játszotta ezt el. Konkrétan jobb kéznél a rövidfal végén sutty, olyan hirtelen és durván befordult, és indult balra, hogy azt hittem, ott hagy... De lépésben, ügetésben (vágtát nem mertem megpróbálni), bármiben, bal kéznél meg semmi gond nem volt... Konkrétan rúghattam az oldalát, húzhattam a száját ahogy akartam, le se tojta, bal kézre meg kimondottan érzékeny szájú és oldalú lónak tűnt, szóval minimális segítségekkel ment, elképzelni nem is tudtam, mi van... Főleg, hogy segítségadásoknál alapvetően soha nem vagyok durva, mert nem az a cél, hogy megerőszakoljam a lovat.

Konkrétan az előző tulaj soha nem ment vele jobb kézre, csak terepeztek, illetve pályán meg csak balkézre dolgoztak, max annyi volt a jobb, hogy besétáltak, és a rövidfal végén elgyakoroltak egy röviden hátra arc gyakorlatot. Kehemm. Utólag derült ki a dolog, mert csak terepen volt lehetőségem kipróbálni a lovat, ott szemmel felmértem egy négyszögnyi területet, de azon nem volt gond.

Konkrétan pálcával izomból rá kellett vernem a seggére vagy ötöt, hogy hajlandó legyen tovább menni jobbkéznél lépésnél (...na jó, nem maradt lépésben, bár nem érdekelt, csak, hogy menjen), azóta soha nem volt ilyen gondom vele, sőt, REV-t csináltam vele elsőre sikeresen, díjlovit, úgyhogy na... :) Legyél magabiztos, tudd, hogy mit szeretnél, és, hogy a kezedben az ostor a csizmád helyettesíti - mit tennél, ha nyeregben ülnél, és akkor csinálná ezt?!

A másik, hogy ha megy pár kört, akkor utána dicsérd meg, a sörényélét simítsd végig,azt nagyon élvezi.

Ha már nagyjából stabilan megy, a következő, amit kipróbálnék, hogy valaki üljön fel rá futószárazás közben, mert a lovas kontroll mindig segít.

Esetleg tehettek rá gumis kikötőt, az kicsit segíthet, bár nem sokat.

2013. máj. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!