Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ellehet elore donteni a csiko...

Ellehet elore donteni a csiko szinet?

Figyelt kérdés

Egy pej kancat ( feher jegyekkel: 3 laba terdig feher es egy hoka )

Milyen loval lehetne feseztetni hogy a csiko tarka legyen? Egy tarka men kellene hozzá?

Es hogy izabella fako ( palomino ) legyen?


Van erre valamifele szabaly? Vagy valami? :))



2013. máj. 18. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:

A lo nem egy kifestokonyv!!

Ket lo fedezesebol nagyjabol meg lehet mondani hogy mi lesz belole de az sem biztos...

Szerintem nem is lehet csak ugy osszefedeztetni mindenfele loval

Nem szinre fedeznek lovat,hanem felepitesre,tulajdonsagokra ami a testfelepiteset jellemzi hogy minel jobb geneket orokitsen a szuloktol a csiko

2013. máj. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Egyet értek az előző válaszolóval, de létezik 1 fajta ló, amit szinre tenyésztenek. Annál lehet megmondani milyen lesz.(knabstrupi)
2013. máj. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Jojo :DD

csak erdekelt :))

Bocsi ://

2013. máj. 18. 13:18
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez mindig a genetikai állománytól függ, és az örökítőkészségtől.

Annyit azonban tudok, hogy a palomino színt egy recesszív allél hordoz, így palomino csikó csak két palomino szülőtől születhet. Illetve azt olvastam, hogy egyetlen további színt vonnak még be a tenyésztésbe palomino utód eléréséhez, ez pedig a cremello, ugyanis ha jól emlékszem ezt a színt domináns allél hordozza. Abban nem vagyok biztos hogy homodomináns... A lényeg az, hogy cremello színű lótól nagy eséllyel születik fakó azaz palomino csikó, ha recesszív színű allélt hordozó egyeddel képez szülőpárt.

Az a baj hogy ezt elég régen olvastam, szóval nem vagyok benne biztos, hogy ez mindenképp így működik de az megmaradt hogy a cremello a 'segédszín' a fakó kialakításában.

2013. máj. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, ha két teljesen recesszív színt pároztatsz, a kettő keveréke, vagy a kettő közül a dominánsabb lesz az utódé, azonban egy olyan színnél, amely abszolút domináns, nem tudhatod biztosan (hacsak nem ismered a felmenőket és a ló eddigi utódait), milyen színt hordoz még a ló, amit örökíthet, így nehéz lesz előre megmondani, hogy ez ilyen vagy olyan lesz.


Szürke csak akkor lehet, ha valamely közvetlen ős szürke, kivétel ez alól a fehér ló, mivel az albínó mutáció okán is létrejöhet, két sárga fedeztetéséből csak sárga születhet, stb-stb.

2013. máj. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt így nem lehet.. nálunk két feketéből (a ménen volt egy extra pici csillag) lett egy sárga hókás 4láb kesely csikó.. :DD
2013. máj. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatom elmagyarázni, de jobb lesz, ha összekaparod minden angol tudásod és végigolvasod ezt az oldalt: [link]

Aztán ha valami nem világos elmagyarázom.

2013. máj. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tudok angolul :))

De magy ott a fordito :)) koszi szepen :Dd

2013. máj. 19. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!