Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez a ló száron van? Vélemény...

Ez a ló száron van? Vélemény a lovasról/lóról?

Figyelt kérdés
[link]
2013. máj. 18. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem igen. Csodaszép lovacska :) A lovassal sincs probléma, talán a kezedet kicsit magasabbra emelhetnéd bár lehet hogy csak rosszul látom a helyzetet. A sarkadat nyomd lejjebb, és ne lefelé nézz, hanem előre. Az üléseddel szerintem nincs gond.

Szépek vagytok :)

2013. máj. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Minimum a külső kéz nagyon lent van, a sarka pedig mehetne lentebb, a tekintet előrefelé irányulhatna, illetőleg én vennék fel egy kobakot azért (igen, hallottam már, hogy aki tud lovagolni az soha semmilyen körülmények között nem esik le, aki leesik az szar, béna, vagy csak nem parellizte eléggé szét az agyát, ezekre most inkább nem mondok semmit...), a lónál nem vagyok biztos benne, hogy a tarkója a legmagasabb pont, és nem egy hamis görbületet látunk.
2013. máj. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Pivekla ***** válasza:
100%

"A ló akkor van száron, ha a lovas által meghatározott keretet a ló önmagától, a lovas külön erre irányuló tevékenysége nélkül puhán és folyamatosan kitölti. Ha a keretet a lovas tágítja, akkor a ló nyakát előre és lefelé nyújtja, lépéshosszát (vágtánál vágtaugrásainak hosszát) növeli, ha rövidíti a keretet, akkor fel és hátraigazodik, lépéshosszát (vágtánál vágtaugrásainak hosszát) rövidíti. A keret bővíthetőségének és szűkíthetőségének határait a ló képzettsége szabja meg, minél képzettebb a ló a határok annál inkább kitolódnak.


A száronlét nem azonos a támaszkodással. A támaszkodás kapcsolatot, kontaktust jelent a lovas keze és a ló szája között, amit a szár és a zabla közvetít. Általában a száronlétről is azt gondolják, hogy a keretet a lovas csizmái, testsúlya és a szárak határozzák meg. De ez nem feltétlenül van így. A keret „elejét és hátulját” szárak nélkül is meghatározhatja a lovas! Ha ezt a „fejben” meghatározott keretet tölti ki a ló, akkor természetesen száron van, anélkül, hogy támaszkodna!


Igazán nagy lovasmesterektől gyakran látni ezt: a legmagasabb feladatokat, például piaffe-ot végeznek támaszkodás nélkül, sőt „odadobott” száron is. Márpedig, a példának vett piaffe-ot csak száron levő ló tudja helyesen végrehajtani."


- Dr. Gőblyös István


Ez a ló kézre van állítva, szár mögött van.

Megjegyezném hogy a ló egész testét lovagoljuk nem csak a fejét. Hajtsd maga alá, igazodjon fel, amennyit elöl megtart a kéz annyit alá is hajt a csizma.

Így szépen a ló homlokvonala vissza fog kerülni a helyére és elengedetté válnak a hátizmai.

2013. máj. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szár mögött van sajnos...
2014. febr. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!