Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha chambon van a lovon,...

Ha chambon van a lovon, elérhetem, hogy támaszkodjon?

Figyelt kérdés

[link]

Lovardai ló, nem az enyém. Még nem tanultam a támaszkodást, ezzel meg lehet próbálni?



#ló #támaszkodást
2013. máj. 20. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem. Ez magától behúzza a ló fejét a kívánt helyre, aminek köze nincs a támaszkodáshoz egyébiránt, de remekül mutat.

A támaszkodás következménye a nyaktartás, nem pedig a cél, ha kierőszakolod a fejtartást a lóból, akkor nem azért fogja odatenni a fejét, mert ellazult, feladta a hátát, és aktivizálta a farát, mellékesen bízik a lovas kezében, és puhán rátámaszkodik a zablára.

Amelyiknek odaerőszakolják erővel a fejét, az később, főleg kezdő mellett amint lekerül róla a cucc, elbújik a szár mögött, vagy átmegy csillagvizsgálóba.

2013. máj. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kár, pedig szívesen megtanulnám a támaszkodást. Anélkül is szépen dolgozik, de mivel kezdő vagyok sajnos rárakják. Sétáláshoz le szoktuk venni, simán kinyújtja a nyakát.
2013. máj. 21. 15:28
 3/8 anonim ***** válasza:
Jó oktatás mellett ez úgy néz ki, hogy futószáron a lóra gumis kikötő kerül, ami helyettesíti a kezdő hiányos szársegítségeit (nem a chambon hivatott erre; mivel a nyaktartás következmény még mindig). Ellenben elviekben még futószáron megtanulja a lovas a szárkezelést, ha már stabilan ül lépésben és ügetésben, és független a keze, akkor elkezdi megtanulni aszársegítségeket legalábbis, egyúttal megtanul iramfokozást és rövidítést,tolódásokat befele és kifele, és megtanulja hozzáhajtani a ló farát az elejéhez... Szabadszáron pedig már el kellene kezdeni végigvezetni a lovat a kiképzési skálán minden egyes edzésen, nyilván nem elsőre mindenen, hanem fokozatosan, de ekkorra már egy olyan biztos tudásalappal rendelkezik, hogy a lova támaszkodása szinte már adott, és alig egy köpésnyire van. :)
2013. máj. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos én ezekről lemaradtam. :(
2013. máj. 22. 22:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor ott az oktatással lehet gond, nálunk senkit sem vesznek le futószárról, amíg az nem ül stabilan legalább két jármódban, nem tud tolódásokat (kör szűkítés és nagyítás), iramfokozást és rövidítést, nem tudja pontosan meglovagolni az átmeneteket (alacsonyabból a magasabba és fordítva), tudni kell hátraléptetni a lovat, megállításnál a lónak négy lábra terhelve kell megállnia, és a lovasnak tudnia kell "kanyarodnia" (fordulat középre és állj).

A lovon az elején gumis kikötő van, eközben a lovas kezében nincsen szár (!), hanem csak az ülésre koncentrál, a szársegítségeket a kikötő helyettesíti. Ahogy a lovas szárat kap a kezébe, fokozatosan hagyjuk el a kikötőt, illetőleg az első egy-két szabadszáras edzés erejéig visszakerülhet, lélektani hatás miatt. :)


Ha nem így megy, akkor ott gond van.

2013. máj. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hozzátenném, nálunk se így ment, mm ott, ahol kezdtem, de mai napig kísért egy-két üléshiba, és miegyéb, amit ott rámhagytak, amint elindult a ló ügetésbe és megállt, amikor én akartam, semmi mással nem törődve már löktek is be osztályba, jó' az... A lehető legjobb dolog volt, hogy otthagytam a helyet, másikra kerültem, szerintem még mindig osztályban zötyögnék körbe-körbe...
2013. máj. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sok lovardát megjártam és még ez a legjobb hely. Sajnos a többi helyen ennél sokkal rosszabb az oktatás. Van egy jó lovarda is, de oda nem tudok kijutni sajnos. Holnap megyek lovardába, majd az oktatót is megkérdezem a támaszkodásról.
2013. máj. 24. 16:37
 8/8 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem. Párszor sikerült is támaszkodnia ügetésben. :)
2013. máj. 25. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!