Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen körülmények között is...

Ilyen körülmények között is elérhetem, hogy én legyek a falkavezér a kutyám szemében?

Figyelt kérdés
6 hónapos keverék (szuka) kutyánk van. Mivel egyetemre járok a hét felét nem töltöm itthon, így nem tudok minden nap a kutyámmal lenni. Ilyenkor 2 személy is van vele, tehát összesen 3 "gazdija" van. 8 hetes kora óta van nálunk és azóta nagyon akaratos, hiába próbáljuk nevelgetni. Még mindig van, hogy bepisil, ugat és morog (néha vicsorog) ránk, ha eszünk és nem adunk neki belőle és elzavarjuk, vagy ha rosszat csinál és rászólunk. Gyakran hágó mozdulatokat végez rajtunk, ugrál...és a kézharapdálásról sem szokott még le. Igaz, hogy abba hagyja ha rászólunk, de jelzi nem tetszését. Bántani sem bántott még minket szándékosan, de zavar, hogy egyáltalán így mer videkedni. Ha visszamorgok neki és hirtelen felé mozdulok amikor vicsorog stb, akkor lesüti a szemét és meghátrál, de amint visszamegyek újból csinálja. Ha lemegyünk vele sétálni és elengedjük, nem jön vissza ha hívjuk vagy csak néha (pedig van nálunk jutalomfalat), viszont ha a többi kutya gazdija hívja akik idegenek szánára akkor odamegy. Nyilván nem tisztel minket eléggé és ezért van. Sajnos nem tudom elérni, hogy mindenki ugyanúgy reagáljon dolgokra (ha jót, ha rosszat csinál) mint én, de ha én betartok mindent ami a falkavezérséghez szükséges akkor elérhetem, hogy legalább nekem engedelmeskedjen és tiszteljen?
2013. ápr. 12. 09:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Egy olyan embernek kéne átvennie a falkavezér szerepet, aki mindig ott van. Meg kell beszélnetek, hogy ki legyen az és ebben neked is támogatnod kell őt. Tehát pl nem írhatod felül azokat az utasításokat amiket ő ad.

Olyan falkavezért kell a kutyának, aki rendszeresen mellette van.

2013. ápr. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igen, próbálom de sokszor veszem észre, hogy nem tartja magát hozzá a párom...volt pár vita ebből. De most csak egy ember lehet akinek engedelmeskedik? Egyébként csak a félév végéig leszek kevesebbet itthon utána én leszek vele a legtöbbet.
2013. ápr. 12. 09:31
 3/21 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos kutyában is vannak nagyon okosak és nagyon buták. Ez a kutya az utóbbi.

Ha legközelebb morog, vicsorít rátok, adj neki pár pofont, és legyél vele határozott.

2013. ápr. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Nem, több emberre is hallgathat, de kell legyen egy állandó főnök, különben senkire nem fog hallgatni.
2013. ápr. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Buta?...nem hinném....10 hetesen 1 óra alatt megtanulta az ül, fekszik és marad parancsokat...egy buta kutya szerintem nem tanulna ilyen könnyen és egyébként nagyon okos és értelmes. Az, hogy nem engedelmeskedik mindig közel sem egyenlő azzal, hogy buta. Ráadásul még nagyon fiatal és emiatt komolytalan. Persze, ez nem indok arra, hogy ezeket csinálja, de az, hogy buta elég erős...:)
2013. ápr. 12. 09:44
 6/21 A kérdező kommentje:
Egyébként nem vagyok a híve annak, hogy üssem a kutyámat...és azok szerint amiket eddig olvastam nem is szabadna így büntetni őket. De be kell ismernem volt, hogy már nagyon elegem volt és rácsaptam egy nagyobbat a fenekére vagy az orrára, de nem ért semmi...sőt!!! Eddig az használt a legjobban ha kizártam a szobámból 1 órára vagy ha egy összecsavart újsággal fenyítettem (elég volt csak felemelnem miután egyszer kapott a fenekére vele)
2013. ápr. 12. 09:46
 7/21 anonim ***** válasza:

# 3, sajnos emberben is vannak okosak és buták. Te az utóbbi vagy.


Ez a kutya viszont okos. Tökéletesen tisztában van vele, hogy nincs köztetek senki, aki ösztönösen képes lenne a vezető poziciót elfoglalni. Te meg úgy főleg nem, hogy otthon se vagy. Ha meg eleve nincs egyetértés az emberek között se, hogy hogyan neveljétek azt a kutyát, akkor még rosszabb a helyzet. Tehát ha majd túl leszel az egyetemen, és hajlandó vagy megtanulni a kutyákkal való bánásmódot (mivel ösztönösen nem megy ezért tanulni kell), akkor beíratkozhatsz egy gazdi iskolába és utána várható lesz javulás. Addig nem.

2013. ápr. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nyáron tervezzük a kutyaiskolát, akkor úgyis itthon leszek vele minden nap.
2013. ápr. 12. 09:49
 9/21 A kérdező kommentje:
Ja azt kifelejtettem , hogy Karácsonykor hoztuk haza a kutyust és február közepéig én voltam itthon vele minden nap. És biztos, hogy ez megmaradt benne mivel most is utánam sír a legjobban ha elmegyek itthonról.
2013. ápr. 12. 09:54
 10/21 anonim ***** válasza:
Lehetőleg mindannyian menjetek kutyaiskolába, ne csak te, mert különben otthon továbbra is magyarázkodhatsz, hogy mit miért csinálsz és tőled kevésbé fogja elfogadni a családod, mintha ők is elsőkézből hallanák az oktatótól!
2013. ápr. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!