Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lóbiztosítással kapcsolatban...

Lóbiztosítással kapcsolatban hogy kell értelmezni ezt?

Figyelt kérdés

[link]


A „Lovak baleset és betegbiztosítása” táblázatnál ha mondjuk ezt az opciót választanám:

- Betegség és baleset miatti kezelés II. 500.000 HUF/év-ig (helyi állatorvosi és kórházi kezelésre): 67 500 Ft/éves díj


A letölthető kalkulációs táblázatban ehhez az opcióhoz ez a magyarázat társul: A biztosítási összegek 300 000 Huf vagy 500 000 Huf lehetnek évente. Ám nem haladhatják meg a ló értékének 30 %-át. Pl: egy 800 000 Ft értékű ló esetén, a ló értékének 30 %-át 240 000 Ft-ot tudsz helyi állatorvosi vagy kórházi kezelésre évente felhasználni.


Csak elgondolkodtam, és erősítsetek meg, vagy javítsatok ki kérlek, ha rosszul értelmeztem.

A lovam 400 000 Ft-ba került. Tehát akkor ezt vehetjük a ló értékének. Ha őt szeretném biztosítani a fent kiválasztott kategóriába, hogy 67 500 Ft-ot fizetek be évente, és mondjuk fizetem már 3 éve, az 202 500 Ft. Történik valami mondjuk a 3. év után, ami miatt kezelésre szorul, de mivel meghatározták, hogy az értékének a 30 %-át fizetik ki egy évben, akkor csak 120 000 Ft-ot kapnék a biztosítótól, amikor ennek már gyakorlatilag a dupláját befizettem a nevezett 3 év alatt? Viszont nem értem, ha kikötik, ha csak az értékének a 30 százalékát fizetik ki, akkor mi az az 500 000 Ft évente? Most akkor az értékének a 30 %-át fizetnék ki, vagy pedig 500 000 Ft-ot?


2013. máj. 22. 10:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Igazából én ezt nem értem :/ kidönti el,h mennyit ér a ló.Te megvetted X összegért adásvételi papírban szereplő összeg,de azóta pl sokat fejlődött,versenyzett akkor emelkedik az ára is.
2013. máj. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igazából ilyen értékű lónál ez nem igazán éri meg. Azért van ott a max 500 ezer, mert ha a ló mondjuk 20 milliót ér akkor is csak ötszázezerig fizetik a kezelést. Ha pedig tényleg valami nagy baj történik, és kórházi kezelésre szorul az gyakran milliós nagyságrend. Ijesztően hangzik, de millió alatti értékű lóval el sem érdemes indulni a kórházba...
2013. máj. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, akkor csak 120at kapsz. A biztosító olyan, mint a bank, mindíg ő nyer.

A ló értékének 30% vagy maximum 500k-t kaphatsz, amelyik a kevesebb. Tehát egy 400k-s lónál kaphatsz 120at, de egy 50 milkás lónál is csak max 500k-t kapsz.

2013. máj. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!