Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van aki vett már innen?

Van aki vett már innen?

Figyelt kérdés

Valaki már vett pacit innen?:

[link]

Ha igen minden érdekelne.Értem én hogy hány éveset,milyet,mennyiért,újra át kellett e lovagolni...

Vélemények is jöhetnek...

Jövőbe szeretnék lovat és nagyon megtetszett ez az oldal és "állítólag" ősszel nagyon olcsók a pacik.

Mindent szeretnék tudni aki tud róluk bármit!(Ló vásárlással kapcsolatba.)


2013. máj. 23. 19:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Neeeeeekem onnan van a kis szerelmem:) most 5 éves, szerepelt a nemzeti vágtán, most hobbilóként üzemel, 5 éves kisgyerekekkel vígan mennek szabadon,annyira vigyáz rájuk, mint semelyik isklolaló...bár volt ínszalagszakadása(nem a telivér farmon, hanem még az azutáni gazdájánál)most semmi gond a lábaival:)a környék legszebb lova...
2013. máj. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
A miénk abszolút nyersen került ide lovaglásilag, félt a kocsitól, sulkytól, embertől, féltette a száját, nem tűrte meg a nyerget, aztán nem tudott lépni, ügetni, kimaradtak a lábai, csetlett-botlott, vágtája egyáltalán nem volt, a száját még mindig félti, támaszkodás sehol nincs, de már mindhárom jármódban szuperül megy, alig botlik, és bízik az emberben, négyéves kislánnyal is elmegy, terepen is elvan egyedül, de nehéz dolgunk van vele, az tuti... :)
2013. máj. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Na igen az ügetők...Abból sem érdemes időset venni,mert amelyik már lehúzott 7-8 évet a páyán az lehetsz életbe nem fog vágtázni.

Nekem is ügetőm van,imádom,hihetetlen jó szivű együtműködő,mén létére egy simogatóló,de a mai napig(3 éve van nálam) vannak gondok vágtával,támaszkodással stb.

Amúgy az egyik válaszolónak-gratuálok,hogy te 1 év alatt lovat csináltál belőle,de azért az is lehet,hogy ebben mázli is van,mert ugye az ügetőkből se mind egyforma adottságilag sem,nem midegy az előéletük,mennyit volt tréningben(pályán kik hajtották,mennyire ütötték agyon,ha vágtázott,mennyire téptpék fel a fejét a csekkel...).Szóval azért van közöttük olyan ami még a Dalos Gyulának se fog rendesen 3 ütemet vágtázni...

2013. máj. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Előéletre? Szarrá éheztették csikókorában, aztán felküldték pályára, nem láttak benne fantáziát, vágó elől hozta el az előző tulaj, aki eltotyorgott rajta terepen, majd rájött, hogy nemigen bír vele...
2013. máj. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Na lehet pont ez volt a mázlid,hogy nem láttak benne fantáziát...Ha előtted 10 évet nyaggatják a pályán nem biztos,hogy ilyen eredményesen boldogulnál vele.Amúgy gartulálok,hozzá nem irigykedek tényleg,csak kicsit kioktatónak tünt a sítlusod(kb.hogy mindenki béna aki nem csinál 1év alatt "lovat" belőle).
2013. máj. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
A miénk azért is halad lassabban, mert vemhes volt, és sokáig szünetelt a munka, közel egy évig, vagy egyáltalán nem lovagoltam, vagy lájtos terepeket, de senki nem írta, hogy egy év alatt kell lovat csinálni az ügetőből, nem kell vita, főleg mivel a kérdés galopplovakra vonatkozott :)
2013. máj. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Már nem azért de 13-nak igaza van.Attól mert a te ügetőd frankón pöccre működik,hogy akár még Totilast is lemosná a négyszögből,az még nem jelenti azt,hogy mindenki másé is,és kizárólag csak az ő hibája,ha nem...Ismertem párat és elárulom inkább a tiéd a kivétel.A legtöbb bár jóindulatú,elég nehéz lovaglás és lelkiismeretes munka ellenére is csak egy botladozó "szamár" marad.Elég beütni a youtube-on a Standardbred canter,jump stb címszavakat(bocs mindenkitől aki szereti az ügetőjét,de legyünk objektívek na).És az,hogy mennyit volt pályán sokkal többet számít ebből a szempontból mit az,hogy éheztették-e vagy sem annó...

Attól mert vot egy Halla meg Jappeloup azért még nem az ügetők képviselik a legnagyob részét a pl global champion tourson szereplő dijugró lovaknak :P

2013. máj. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
És az ilyen művelt, okos válaszolók mint az előző, hogy kerülnek 47%ra? Olyan igazságtalan ez...:)
2013. máj. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy egy év alatt elsőosztályú díjló lesz, vagy ugróbajnok. Azt írtam ,ha jól rémlik, hogy _nekem_ sikerült egy év alatt "lovat" csinálni belőle, azt is arra, hogy valaki írt 3-4 évet, illetőleg, hogy még közel se jó, ami nekem soknak tűnik így együtt.

Nyilván az enyém sem csinál vágtapiruettet, hogy nem megy komoly ugrópályát, az részben az én hibám, mert szépen ugrik, de sose foglalkoztam vele, mivel én nem szeretek ugrani. Kétszer volt szabadonugróban kipróbálva, én nem szeretek ugrani, de az kétségtelen, hogy minden ügetőben van rugó, szépen ugranak és tudnak elég komolyat is ugrani, ha kell, más dolog, hogy több idomítást és odafigyelést igényelnek, mint egy sportló, ami szinte automata hozzájuk képest.

De gond nélkül csinál minden alapszinten elvárható feladatot valamennyi jármódban, tehát megfelel egy normál lónak, nem csámpázik jobbra-balra, nem bukik fel a saját lábában, segítségre ugrik be vágtába; mindig jó lábra, és még lehetne sorolni.

Féltestvérét ismerem, kb. 1 év alatt hasonló szintre hozták, bár az ő vágtája jobb kézre nagyon érdekes...

2013. máj. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Félreklikk, elnézést, szóval az ő vágtája jobb kézre nagyon érdekes, de lovas alatt is szépen teljesít középszintű ugrópályát, bár úgy tudom, csak hobbi szinten...
2013. máj. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!