Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Rengőhegyi...

Winner of Royal Hill kérdése:

Mi a véleményetek a Rengőhegyi-Ormán KÁJ kennelről? Vett már valaki innen kutyát? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2010. jún. 30. 22:52
1 2
 1/11 anonim válasza:
36%

Kérlek, ha mindenképpen kutyát szeretnél, akkor állatmenhelyről fogadj örökbe egyet.

Ha egy fajtát keresel azt is megtalálod csak idő kérdése. Ha kölyök kutyát szeretnél azt is megtalálod. Googleba írd be hogy állatmenhely és találsz fényképes adatbázist.

Ha örökbe fogadtad akkor ivartalanítsad, nehogy a kölykei menhelyre kerüljenek.

2010. júl. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Első válaszoló.. Ne erőltesd már rá a menhelyit, mikor ő fajtatisztát akar, sőt kennelből és nem szaporítótól.. Ha szaporítótól szeretne akkor megértenélek mert ilyen esetben én is inkább menhelyi kutyust javasolok, de ő felelősségteljes és aprólékos hiszen nem szaporított kutyát szeretne hanem egészségest amire nem sajnálja a pénzt!


Bocsánat az off-ért.

2010. júl. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

A szaporítótól származó kutyák azok is menhelyre kerülnek!Csak már idősebb korukba..talán betegen!Ha valaki kölyök kutyát akar akkor a szaporítótól is megmenthet egyet és így még menhelyre se jut és más tovább szaporítóhoz sem és talán az új gazditól megkapja a megfelelő oltásokat gondoskodást és persze az ivartalanítást!!!Nem védem a szaporítókat sőt..de én csak a kicsiket sajnálom elvégre ők semmiről nem tehetnek!


Kérdező!Gyönyörű kutyák,ilyet menhelyen nem igazán találnál,mármint fajtát,mert elég ritka!Sőt!Ha megvannak a megfelelő körülményeid ahhoz hogy ezt a kutyát "eltartsd" akkor vedd fel a kapcsolatot a tenyésztővel!Ha nem tetszik valami kérj Tőle tanácsot mert ha jó tenyésztő akkor kapcsolatban áll más tenyésztőkkel is és segít!

2010. júl. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Ha szaporítótól veszel kutyát akkor igen is támogatod.. Hiszen arra ösztökéled, hogy még több kölyköt termeljen! Igazad van a kicsik nem tehetnek erről, de a szaporítót nem fogja érdekelni miért veszel tőle kutyát.. Ha csak kevesen vennének szaporítótól kutyust akkor kevesebb szaporító is lenne, mert nem érné meg nekik ezt csinálni.
2010. júl. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Utolsótól utolsónak:)

Én nem a szaporítót nézem,hanem a kicsit!Van 1 kiskutyám!Igaz nem úgy szaporító hogy van 10kutyája és folyamatosan kínozza őket!A kicsi szülei közül csak az anyuka törzskönyvezett!Viszont rendesen oltva és szobatisztaságra nevelve hoztam el a kicsit még anno!

Viszont én ivartalanítottam és rendszeresen viszem orvoshoz hogy ha valami baj is van időben észre vegyem!

Nagyon szeretem őt!Lehet nem számít fajtatisztának..de nagyon nem is érdekel!Nekem ő a legszebb legjobb és legokosabb!De tényleg szép és nagyon örülök hogy nálam van nem pedig egy olyan embernél aki csak "használja" :(

2010. júl. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem arról van szó, hogy ő nem jó kutya vagy nem érdemli meg a szeretet, jó dolog, hogy szereted! Ő is megérdemli! De így a szaporítót támogatod..
2010. júl. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

10millió ember közül mindig lesz olyan aki megveszi!No de...senki nem tesz ellenük semmit!Láttam olyan hirdetéseket, ill beszéltem olyan szaporítókkal hogy legszívesebben fejbe lőném őket!

Azzal nincs bajom h ha valakinek van egy kutyája fial egyszer max kétszer élete során De mikor évente többször kínozza a szegény állatot az már felháborít,na meg ha olyan körülmények közt tartja ahol más a disznót sem:(:(

Miért nincsenek olyan "ellenőrök" akik ezt szabályozzák vagy büntetik?

Mikor megvettem a kiskutyámat akkor az egyik szakdolgozatomhoz gyűjtöttem anyagot!Sok szaporítóval találkoztam:(:(:(Mikor az utolsó helyre mentem és megláttam a kiskutyámat azt mondtam én nem hagyom ott!Hajlandó voltam fizetni érte,beleszerettem!

5hetesen ideadták:S Én nevelem azóta a 2 menhelyes kis keverékemmel együtt:)

2010. júl. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Akiteki ***** válasza:
0%

Most aztán marhára válaszoltatok a kérdésre.


Kedves kérdező:

Sehonnan nem vennék az országban KÁJ-t. Nincsenek tenyésztők ebben a fajtában.

2010. júl. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek mi különbözteti meg a tenyésztőt a szaporítótól? Szerintem a kettő néhol összemosódik. Lehet valaki aranykoszorús mestertenyésztő, hatalmas szakmai ismeretekkel, de ha pénzért kizsákmányolja a kutyáit és egész életükben egy sivár betonkennelben tartja őket, sem sétáltatni, sem megsimogtani nincs ideje, lehetősége, akkor mi különbözteti meg a szaporítóktól?
2010. júl. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Akiteki ***** válasza:

Az aranykoszorús mester az legtöbbször szaporító. Törzskönyvvel. A címhez csak mennyiségi termelés szükséges nem más.

Tenyésztőnek nem azt hívjuk, aki ilyen címeket mutogat.

2010. júl. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!