Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elejére van a ló nagyon esve,...

Elejére van a ló nagyon esve, hogyan lehet ezen segíteni?

Figyelt kérdés
Egy 12 éves ügetőről van szó ebből 7 évet volt pályán.Teljesen az elejére van esve vágátban-ami amúgy igencsak ütemhibás(de nekem azt mondták az ügető sose fog úgy vágtázni,mit egy "rendes" ló)-szinte majd letépi a karomat.Ha teljesen kiengedem a szárakat az orra szinte a földön van,majdnem legelős pozícióban(!) és úgy vágtázik.Olyan érzés,mitha egy lejtőn ülnék komolyan.Az edzőm azt mondja,hogy elöl fogjak rövid szárat, tartsam meg,hátul meg hajtsam erőteljesen,de annak meg az a következménye,hogy felkapja a fejét,gyakran ki is tekeri oldalra,és beejti a hátát.Szóval megállt a tudományom.Javasolt még erősebb zablát,de azt semmikép se szertném.Amúgy alaból hajtós,nem emeli a lábát,csoszog.

#lovaglás #ló #egyensúly #ügető #elejére van esve
2013. máj. 23. 22:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is, nekem is ügetőm van, egy év alatt, de megtanítottam vágtázni. Amíg nem tud stabilan ügetni és lépni, nem szabad vele vágtázni, mert negatívan visszahat. A kiképzési skálán stabilan végig kell tudni vezetni lépésben és ügetésben, ki kell alakuljon munkatempója mindkét jármódban, az alatt és felett is tudnia kell menni, ütemhibák nélkül, száron, megfelelő irammal, tolóerővel, stb.

A vágta gyakorlását én terepen folytattam, ahol azt tanulta meg, hogy segítségre ugorjon, ne azért, mert már nem bír gyorsabban menni. Az elrohanós beugrás jutalma mindig teljes állj és hátralépés.

Ügetésnél ugyanez, ha lépésfokozással reagál, állj, próbáljuk újra. Csak rendezett lépésből lehet rendezett ügetés, és így tovább.

Megtanult oldaljárásokat, hajlításokat, szép átmeneteket csinálni, négy lábra terhelően megállni, stb.

Ha a közelben vagy (írj rám priviben), megnézheted az én pacim, ha gondolod.

2013. máj. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Na ez engem is érdekelne...Hol van most a sok "okos"?

Meg birom,az ilyen homályos,"el kell érned,hogy a hátuljával többet dolgozzon" tanácsokat.Hát köszi azt tudom,csak a lényeg marad le...HOGYAN?

2013. máj. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lépésben és ügetésben kel először a kiképzési skálán végigvezetni, mint írtam, először kialakítani a támaszkodást, rengeteg hajlítással, állítással, átmenettel (!), fokozással és rövidítéssel kell lovagolni, nem hagyni, hogy száguldozzon (fokozatosan közben kialakul egy munkatempója, és egyre alacsonyabb sebességben is fog tudni közlekedni), és belehajtani a lovat az szárba, a helyes ülésre, tartásra végig figyelve, mivel az elejére esett ügető annyira képes az elején vonulni, hogy magával viszi a lovast is gond nélkül kezdetben. Érdemes mélyen ültető nyeregre szert tenni.

Fontos, hogy a ló megtanuljon különbséget tenni a megtartó, az állítást, hajlítást, kanyarodást kérő, a fokozó csizmák közt, ha rohanással reagál, az a feladat elől való kitérés. A lényeg, hogy ellazuljon, feladja a hátát, ekkor lehet a farát ténylegesen aktivizálni. Az ügető hatalmas tolóerőt tud a darával kifejteni, ehhez kifelé lép, hogy a mellsőit ne csapja le, amiket amúgyis csak úgy dobál előrefelé... Ezt nem szabad ráhagyni, de idő, amíg megtanul normális tempóban közlekedni. Ha hagyjuk, hogy rohanjon, akkor nem marad meg a rendezettsége, tehát elől a lovaskontroll megszűnik, hiába dolgozik a fara: erre kell ráérezni, többek között.


Egy olyan ló, ami sokat volt a pályán, nyilván nehezebben szokik át, tanul meg új dolgokat, mint amelyikre épp csak ránéztem, és rámondták, hogy "ez ide szar".

2013. máj. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!