Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy szeressük meg egymást a...

Hogy szeressük meg egymást a lovammal?

Figyelt kérdés
Most kaptam egy lovat. A régi lovardájában maradt, a régi lovász foglalkozik vele, csak a tulaj nem lovagol már, így nekem adta. Egy lány, akit a ló ismer lovagolja heti 2 alkalommal, őt szereti, elfogadja. Én heti 3 alkalommal járok hozzá, de nincs köztünk kapcsolat. Eltűr a hátán, de nem szeret, én se igazán szeretem, a karámban csak zabbal tudom megfogni, pucolásnál is mindig bepróbálkozik, falhoz lapul, oda akar nyomni, rám próbál lépni. Ilyenkor megfegyelmezem, és abba is hagyja, de hogy tudom elérni, hogy szeressen?
2013. máj. 25. 18:09
 1/3 anonim válasza:

Szia!Nekem is van egy ilyesmi esetem.Én 2 éve járok lovagolni és ugyanazon a lovon lovaglunk egy nálam idősebb lánnyal...Őt persze már sokkal jobban megszokta a ló.

Ha azt akarod hogy megszeressen sokszor simogasd,adj neki a kedvenc ételéből.Ha tudod mindig te csutakold le és ha neki akar nyomni a falhoz ajánlom hogy vidd ki a karámból és kösd ki egy fához és inkább ott csutakold.Ha szeretnél még valamit kérdezni csak nyugodtan!:)

2013. máj. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mondjuk a kedvenc kajájából ne adj neki csak úgy, mert a ló növényevő állat, soha nem kellett megküzdenie a táplálékért, már a jutalmazás se teljesen természetes neki, de ha csak úgy a két szép szeméért tolod belé a kaját, akkor eláshatod magad előtte, mert megszokja, hogy neki ez alanyi jogon jár, és simán elkezd csipkedni, harapni, és követelni a további kaját.


A ló nem fog soha szeretni, ezt el kell fogadnod, tisztelni fog, ha bebizonyítod neki, hogy Te vagy a ranglétre tetején, nem pedig ő. Ha tisztel és elfogad alfaként, akkor kezd majd kialakulni köztetek egyfajta kötődés, azt már az idő elintézi úgymond.

Ne hagyd rá, hogy rád próbáljon, fektesd le vele, hogy ki az úr, ezt nem minden alkalommal kell eljátszani, hanem csak 2-3×, de akkor úgy, hogy azt fel is fogja. Légy magabiztos, tudd, mit akarsz, ha kell, csapd orron, bár azért nyilván ne törd el az orrát. Akár 600 kiló is lehet az a kis drága, nem cukorból van, akkorát rá se tudsz csapni, amekkorát ménesben odaküldenek egymásnak.

2013. máj. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Akármilyen meglepő is, a Ló nem ember! Nincsenek emberi érzelmei--> Nem érez sem szeretetet sem gyűlöletet! De tisztelet és bizalmat igen , és nem azért fog tisztelni meg bízni benned mert tömöd kajával...ugyan ne nevettess már. A ló még mindig ló, nem kutya nem macska, LÓ! Növényevő, menekülő, csorda állat, aki jó 500kg-mal több nálad.


Nem tekint vezetőjének ennyi. Ez viszont nagy hiba, akár az életedbe is kerülhet, mi előbb korrigálni kell ezt a tévhitet a lóban, és nem babusgatással meg simizéssel, juti falattal a semmiért, nem, nem! Néha bizony keményen oda kell csípni hogy tudja hol a határ, te nem a játszó társa vagy, bár jobb ha ezt a határt inkább nem érjük el, és már a legelején tisztázzuk ki irányít kit. Na neked ez nem sikerült.

Most:

1,vagy jó időben, jó helyen oda csapsz és elfogad alfájának(ez a legegyszerűbb de egyben a legritkább eset is).

2,Vagy nem vesz komolyan és esetleg játékból/harcból vissza "csap" ami neked fáj, nagyon fáj.

3,Vagy jobban oda vágsz "megvered"--> tisztelet lesz, bizalom nem.

4,Vaagy marad minden úgy ahogy van és miközben vele vagy az életeddel játszol. :) De az mindegy is a lényeg hogy szeressen nem?


Ajánlatos egy tapasztaltabb lovas segítsége hogy az első variáció mehessen végbe. SOk sikert!

2013. máj. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!