Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan iskollázzam a lovam,...

Hogyan iskollázzam a lovam, még a belovaglás elött?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kiváncsi hogy a belovaglás elött milyen feladatokat tanítsak meg egy 1 és fél éves lónak.

2013. máj. 26. 15:24
 1/5 SR.A válasza:

játssz vele! :)

Próbálj minél személyesebb kapcsolatot kialakítani, ismertesd meg az ijesztő dolgokkal (zacskó, labda, zene, más állatok)

Akár a futószárazást is elkezdheted vele, és ha már szépen megy akkor tehetsz ki neki járóiskolát.

És az 5 éves lovammal, fél futószár körön iskoláztatom és nagyon jó!

Szépen nyúlik, figyel.

2013. máj. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
másfél évesen még ne futószárazd, nem tesz jót a lábának!
2013. máj. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Építsd a kapcsolatotokat, szoktathatod zajokhoz, esernyőhöz, ponyvához, lótakaróhoz, lószállítóhoz. Megtaníthatod neki, hogy nyomásra engedjen, érintésre, karjelzésre oldalra vagy hátralépjen. Később ez majd jól jön, amikor már nyeregből tanítod a segítségeket.
2013. máj. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tanítsd meg, hogy vezethető legyen, ne ágaskodjon, rángassa magát, stb. Legyen kiköthető (kell majd körmöléshez, ápoláshoz, mindenhez), esetleg lószállítóra jó, ha magától felmegy, és nem kell trükközni, megtaníthatod rá, hogy nyomásra engedjen, pl. kikötve el tudd léptetni a farát, vagy hátra tudd léptetni... Tanítsd meg, hogy legelőn vagy karámban odajöjjön, ha hívod, ilyesmik. Futószárazni ne futózd, mert megárt, ellenben azt pl. megmutathatod neki, hogy van futószár, és átveheted a pofaszíj alatt, majd egyből le is csatolhatod, csak, hogy szokja, hogy ott matatsz... Én tettem rá ápolásnál mikor a háta már megvolt egy nyeregalátétet, amivel átsimiztem a hátát picit, hogy jó élményei legyenek vele :)
2013. máj. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a jó tanácsokat!!
2013. máj. 26. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!