Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért kell majdnem mindent a...

Miért kell majdnem mindent a ló bal oldaláról csinálni?

Figyelt kérdés
(pl.: felszállás,leszállás stb)

2013. máj. 29. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Mert ez amolyan rendszer. ( vezetni is baloldalról kell a lovat!)
2013. máj. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok hülyeséget mondani, de azt hiszem talán a huszárok, lovas katonák(?) találták ki, mert hogyha jobb oldalról szálltak volna fel, akkor beleállt volna a lábukba a kard.
2013. máj. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Így alakult ki. Mint ahogy az is, hogy az óra a jobb oldalra jár.

De egyébként nem kell. Én mind a két oldalról szoktam nyergelni és kantározni a lovam, és felszállni is mindkét oldalról lehet rá. És a tanítványomnak is ezt tanítom.

Mert ha pl terepen úgy alakul, hogy leesel, és csak arra tudsz visszaszállni, ne ezen múljon.

Nekem eltört a bal térdem, és egy ideig csak jobb oldalról tudtam felszállni (mondjuk egyáltalán nem szabadott volna). Másik ló meg nem engedett a hátára, mert arról az oldalról nem lehet. Szerintem ez nem jó.

2013. máj. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is a kardos dolgot szoktam hallani. Bár én nyergelni néha jobbról nyergelek (hadd szokja a ló) :)
2013. máj. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 FannaL ***** válasza:
100%
Nem kell, csak ezt a katonaságnál találták ki így van a kard miatt. És úgy átvették a mostani lovasiskolák. Ha te nem úgy akarod és nincsen aki letolhatna érte, akkor nem csinálod úgy. (Egyébként ez a bal oldalas izé, a lónak is rossz, mivel mindig egy oldalra fordul a gerince, szóval ha nem ráugrasz vagy rátesznek, hanem a kengyelből szállsz fel rá akkor érdemes váltogatni az oldalakat. Meg így a ló bal agyféltekéje jobban van dolgoztatva.)
2013. máj. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
2013. máj. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól írták. Ez egy szokás, még a huszárok idejéből. Nincs jelentősége, csinálhatsz mindent a jobb oldalról is, maximum rád szól az edződ, hogy ez nem így szokás.
2013. máj. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Katonaság idején alakult ki, mára csak azért maradt fenn, hogy a ló megszokja. Vannak helyek, ahol pl. csak jobbról lehet felszállni, vagy akik úgy szoktatják a lovakat, hogy mindkét oldalról (így nem kap féloldalas terhelést, és nem nyúlik ki egyik oldali kengyelszíj sem indokolatlanul).
2013. máj. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Régi kérdés, de most nagyon megkönnyebbültem, hogy nincs nagy jelentősége. A múltkor jobb oldalt szálltam le a lóról és az edzőm (messzebb volt bár) olyan ijedt hangon ordított hozzám, hogy bal oldalt, hogy nagyon megijedtem, azt hittem valami nagyon rosszat tettem 😂
2020. nov. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!