Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » MSI g41m-p26 alaplap bios...

MSI g41m-p26 alaplap bios frissités után hibás. Mit tudok csinálni? Gondolom kuka. msi oldaláról lett leszedve a bios.

Figyelt kérdés
A frissités után kiirta hogy sikerült,aztán újra indult de sekép,se hang.usb ről telepitettem az msi ldaláról leszedett biost.Alaposan megnéztem és jót tettem fel az 100%.

2013. máj. 5. 08:15
 1/5 P.O.C. ***** válasza:

CMOS reset -et csináltál már? Nálam pár félresikerültnek hitt BIOS frissítésnél bevált.

Sajnos az MSI nem alkalmaz olyan modern helyreállító mechanizmusokat, mint pl az Asus -nál a Crashfree BIOS, vagy a Gigabyte -nál a DUAL BIOS.

2013. máj. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hypno ***** válasza:

CMOS Reset.


Volt valami oka, hogy frissíteni akartad a BIOS-t, vagy csak a kisördög nem hagyott nyugodni?

2013. máj. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja.a p4 prescott helyett kapott egy core2 wolfdale-t.muszàj volt.
2013. máj. 6. 05:48
 4/5 A kérdező kommentje:
Kuka.Cmos reset után sem csinál semmit:-(
2013. máj. 18. 06:32
 5/5 P.O.C. ***** válasza:

Így is szokták még az emberek:

--------------------

Keresnek egy totál sz*r, zárlatos alaplapot, aminek hasonló a gyártmánya és a BIOS -a. Kiszedik belőle a BIOS chipset, (ez állatába nem forrasztott, és szabványos foglalata van).

Belerakják a félre flash -elt alaplapba és elindítják. Sok hibaüzenetet fog dobni, de arra jó lesz hogy beboot -oljanak egy vele egy DOS -t. A gép működése alatt óvatosan kicserélik az eredeti BIOS chipsre, majd újra flash -elik azt. Én nem csináltam még, de sok fórumon írtál hogy működik. :)


Érted, egy félre flash -elt alaplapot nem feltétlenül kell a veszélyes hulladék tárolóba rakni.

2013. máj. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!