Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez normális, szabad ezt?...

Ez normális, szabad ezt? Minden edzés végén ugratok.

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek ugratni, viszont nem vagyok még nagyon tapasztalt, főleg terepen tanultam. Edző nagyon ritkán ér rá, kb havi egy ugróedzésem van a lovammal, amúgy díjlovaglunk. Az jól megy, fordulatok, hajlítások, ugrásváltás, iramfokozások, átmenetek mind mennek, de minden edzésen, ha nem is ugróedzés, a végén ugrok kettőt-hármat, (50-60 cm magasat) mert nagyon szeretem, és a lovam is szeret ugrani, olyan felüdülésképpen csinálom az edzés végén, utána ügetek még kicsit, aztán lesétáltatom. Nem tudom, szabad-e ezt, vagy árt-e valamit a lónak, ha heti 3-4 alkalommal minden edzésen ugrik párat a végén.
2013. máj. 30. 19:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha megfelelően van felépítve az edzés, és tudod, mit csinálsz, hogyan ugratsz, mikor és mit, akkor nem lesz baja. Az ugrás azonban nagyon megterheli a mellső lábakat, tehát ha nem vagy benne biztos, mit csinálsz, akkor addig pihentesd a kérdést, amíg edzővel fel nem készülsz rá, hogy stabilan, egyedül is tudj ugrani.
2013. máj. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha kétszer-háromszor ilyen kicsi akadályokat ugrasz, attól semmi baja nem lesz. Komolyabb ugróedzésből heti 1-2-nél többet nem jó csinálni, de 50-60 cm az még belefér.
2013. máj. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!