Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jöhet neki társ?

Jöhet neki társ?

Figyelt kérdés

A 3 éves kancám 1 éves koráig ménesben volt, majd nálunk 2 éven át egyedül (birkák közelében, de nem összeengedve). A többi lónak messziről nyerít, szemmel láthatóan kapcsolatba szeretne lépni velük, viszont ha a közelében van, megpróbálja megrúgni / megrúgja. Domináns kanca, lehet, hogy csak el akarja rendezni a hierarchia fokait, és ha már ő lesz a vezérkanca / "legyőzik", békében lennének egymás mellett? Azért kérdezem, mert gondolkozunk egy pónin. Tanácsolták, mert néha velünk is agresszív a ló, azt hallottuk, így lenyugodna egy kicsit és nem lenne egyedül egész nap, ami fontos.

És kérlek, valaki leírná az összeszoktatás lépéseit, ha valami gond lenne?



2013. jún. 1. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:

A ló társas állat, egyedül nem szabad tartani. A hierarchiát minden esetben felálítják egymás között, ha ez nem egyértelmű köztük már elsőre (egyik domináns, másik inkább szolgalelkű), akkor bizony összerúgnak, de általában hamar feláll a rend. Nyilván nagyobb területen ritkábban, mint pl. futóistállóbna vagy karámban több ló esetében, de így is előfordulhat, hogy összerúgnak később is, ha valamelyikük változtatni akar a kialakult rangsoron, vagy pl. a domináns elkergetheti a másikat az abrakosztás idején az abrak közeléből (ha ez az eset előáll, érdemes lekötni őket abrakosztás idejére).


Ha a ló agresszív az emberrel, akkor meg meg kell nevelni. Lóként tekint rátok, és próbálja felállítani a rangsort, amiben önmagát helyezi legfelülre - tudatni kell vele, hogy ez az elképzelése téves, ő hozzátok képest alul van.

2013. jún. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Decemberben került hozzánk a lovam, előtte volt egy pónink.Ahogy bevittem a pónit a nagylovamhoz, már nem lehetett kihozni tőle mert kapart, rúgott, nyihogott.Ennyi volt az összeszoktatás.És innentől elválaszthatatlanok. Múltkor fedeztetni vittem a kancát, és kellett vinnem a pónit is mert a kanca egyedül mégcsak a lószállítóra sem volt hajlandó felmenni :) Viszont ma vagy holnap hoznak egy másik kancát, remélem köztük sem lesz semmi konfliktus. Arra azért készülj fel hogy lehet hogy nyugisabb lesz a társaságban, de hiányolni fogja a társát ha egyedül akarsz vele foglalkozni!
2013. jún. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha csak két ló van, és sülve-főve együtt vannak, akkor előállhat a második által említett szitu, bár kitartó idomítóedzéssel azért el lehet érni, hogy kimenjenek egyedül is terepre pl., megelégedve a lovas társaságával, és ne csapják le a lovast, majd vágtassanak haza pánikszerűen... Stb. :)
2013. jún. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Második vagyok: nem arról van szó, én is kimegyek vele egyedül terepre, de közben azért nyihog, meg keresi a pónit:Bár én annyira gyakran nem tudok lovagolni sajnos, így a legtöbb időt szabadon töltik kettesben.(holnapig még).Az első lovam ami volt 10évvel ezelőtt, az pedig minden lóra rúgott, de nagyon társas lény volt. A barátnőm lova volt a legjobb barátja, mert arra egyedül nem rúgott.Viszont volt olyan hogy elszabadúlt, elindúlt szélnek, utána mentem egy másik lóval, és megállt, megvárt minket. Csak a másik ló miatt, amúgy elment volna világnak:) Jó a társas kapcsolat,de azért oda kell figyelni mert problémát is okozhat.Időnként tényleg el kell szeparálni őket mert sok dologban gondot jelenthet!Akárhova vinned kell a lovad de nem hajlandó menni a másik nélkül... stb stb
2013. jún. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Valletta ***** válasza:
Feltétlenül kellene neki társ, először villanypásztorral kell őket egymás mellé tenni és mikor a másik ló megszokott, illetve kölcsönösen elfogadták egymás jelenlétét, szabad összeengedni őket. Ez viszont a felétek irányuló tiszteleten (vagyis annak hiányán) semmit nem fog változtatni.
2013. jún. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!