Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ki hogy lovagol?

Ki hogy lovagol?

Figyelt kérdés

Ti hogy lovagoltok?Leveszitek a kötőféket a paciról vagy nem?Akik nem veszik le miért nem veszik le? :)

Sok embert láttam úgy lovagolni hogy rajta hagyta a kötőféket,de kevés olyat aki le vette.


2013. máj. 23. 21:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Illik levenni. Ha mindig rajta van akkor kidörzsöli alatta, meg hát lovagláshoz minek. Csúnya is. Túrákhoz jó rajtahagyni, szoktam is, hogy pihenőnél le tudjam venni a kantárt, és kötőféken kikötni, vagy elengedni. Régen nem lehetett kantározni a lovamat, elszaladt mindig, akkor hagytam rajta a kantár alatt, de úgy illik, hogy leveszed.
2013. máj. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Én is úgy lovaglok,csak van egy ismerősöm aki sose veszi le róluk.Akárhova mennek.Akár ha az udvarban...

Nekem se "tetszik" meg én is úgy tudtam hogy kidörzsöli csak kicsit beképzelt a csaj és ha mondom neki azzal jön:Én már 6 éve lovaglok te csak ne oktassál...(13 éves 6 éve lovagol,én 12 7 éve lovaglok neki van lova nekem nincs de én még is ugy érzem néha hogy én többet tudok a lovagról mint ő.)

2013. máj. 23. 21:27
 3/15 anonim ***** válasza:
Kidörzsölheti, bőrbetegséget kaphat, beköphetik a legyek, akkor már kantárt se igazán tud rátenni, nem éppen tuti... Ráadásul karámban akárhogy is, de bele tud akadni a lába a kötőfékbe, nem is esztétikus hogy csupapiszok kötőfék éjjelnappal a lovon, alatta nehéz pucolni, már ha pucolja, lovagláskor is beleizzad alá... De sokan így oldják meg. (Néha nem bűn, ha sietek, vagy rossz napja van a lovamnak, inkább én is rajtahagyom egy rövid terepre, viszont pályára mindig leveszem, különben beleakad a csatba a szár, stb.)
2013. máj. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Eleve beakadhat, ha szoros, hozzánőhez a lóhoz, és akkor úgy műtöd ki, bepetézhetnek alá rovarok, főleg, ha a ló épp kiizzadt (az alatt akkor is izzadhat, ha amúgy nem látszik máshol!), ez amúgy bőrbetegségekhez is vezethet.

Bokszba, karámba és legelőre le kell venni, mert bárhova beakadhat, bármikor... Ami elég veszélyes is lehet, a ló súlyosan megsérülhet, ha bepánikol, és szabadulni próbál (főleg csomózott kötőféknél, aminek nincs szakadási pontja).

Egy külön dolog, hogy nem szép, tisztes oktató vagy edző ha meglátja, ki is vágja az órájáról helyből... Hosszú túrákhoz szokták rajtuk hagyni, hogy megállásnál egyből lehessen pányvázni, kikötni a lovat. Nagyjából minden máshoz felesleges, esetleg még balesetveszélyes is, ráadásul a lónak iszonyat kényelmetlen, mert több pontos megtörik a kantár, nem megfelelően fekszik fel, itt-ott nyom, stb.

2013. máj. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Elég parasztság nem levenni, előttem már leírták az okokat. Annyi, hogyha valaki mégis ragaszkodik hozzá, akkor erre találták ki a távlovas kantárt, aminek ugye van kötőfék funkciója is.
2013. máj. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Mindig leveszem, csak addig van rajta, amég a boxból karámba, illetve vissza viszem.
2013. máj. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én is mindig leveszem,nálunk a loviban nem is láttam olyat,hogy rajta lenne lovagláskor.Ha meg szeret(ne) meglpéni kantározás alatt akkor szerezz be egy borjúkötelet,eleinte amig ez gond volt én is azt csináltam,aztán el lehetett hagyni az is.
2013. máj. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én nem hagyom rajta. Mifelénk úgy mondjuk, hogy cigányosan lovagol, ha rajta hagyja a kötőféket. Igénytelen és a lónak is árthat. Aki sokat túrázik terepezik és megáll, célszerű, ha kantár-kötőféket vesz, amiről egy pillanat alatt lecsatolható a zabla és ott a kötőfék.
2013. máj. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Sajnos a hely, ahova én járok, ilyen szempontból nem jó, ott mindig rajta van szegény lovakon, hiába próbáltam már mondani, hogy nem kéne. Azt mondták, összekevernék a kötőfékeket, hát elég nyomi indok.
2013. máj. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha egészségesek a lovak, nem lehet abból se nagy baj, ha összekeverik őket, de erre megoldás, hogy az adott ló bokszajtajára teszik a kötőféket, amíg az a bokszában van, amíg dolgozik, addig meg ott hagyják, ahol a lovat szerelték... Esetleg ráírják a ló nevének kezdőbetűjét belülre, így kívülről nem is látszik, de ahogy felveszed, egyből látod, ha épp nincs rajta...
2013. máj. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!