Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek, melyik lenne...

Szerintetek, melyik lenne érdemesebb?

Figyelt kérdés
Apukám kinézett két díjlovat és nem tudom melyiket válaszam szerintetek?? Az egyik egy Fríz kanca, most 8 éves, már voltam ott,lovagoltam rajta kell hozzá egy kicsi csizma, de ennyi a hibája az ára 1.500.000 Ft. A másik egy Andalúz mén 6 éves, őt is láttam ,lovagoltam, ő meg egy kicsit menős, de lehet rajta lovagolni ő 1.000.000 FT.Papírjai mindegyiknek megvan.

#fríz #andalúz #melyik legyen.
2013. jún. 2. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:
én a frízt venném!
2013. jún. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én gyereknek mindig kancát választanék inkább, mint mént, és mindig idősebbet, mint fiatalabbat, így az árkülönbözettel együtt is a kanca felé hajlok. De nem tudom, mennyire tudsz lovagolni, mennyire számít az ára, és hol tudnád tartani, értem ezalatt azt, hogy sok helyen nem tudsz mént tartani. Azt se tudom, mire szeretnéd használni, nagy általánosságban az andalúzok jobb díjlovak. Nekem is andalúzom van (bár csak félvér, a másik fele arab) és nagyon könnyű dolgom volt vele megtanítani a dolgokat.
2013. jún. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez a lovas tudásodtól függ leginkább.

A frízekkel általában nehezebb díj lovagolni, a termetük miatt. Persze nem lehetetlen, csak sok munka, kitartás és nagyon nagy tudás/jó edző szükséges hozzá. Amúgy ha csak a fajtát nézzük rendkívül intelligensek, de lusták igen, és nem mindig van kedvük dolgozni.


A ménnel természetéből adódóan nehezebb bánni, sokkal temperamentumosabb tényleg nagyon tapasztalt lovast igényel. De az andalúz szinte mindig tökéletes díjlovaglásra. Ám, ő is nagy tudást és jó edzőt igényel.


De nem a fajtát és a nemet kell nézni első sorban, hanem az egyedet, azt válaszd amelyikkel el tudod képzelni magad, amelyikben örömödet leled, amelyikkel jobban megértitek egymást. Menj és próbáld ki többször őket, esetleg írd fel egy lapra ez előnyöket és a hátrányokat egyik másik lóról, hogy könnyebben át lásd a dolgot. Esetleg még az edződ tud segíteni ebben, ő ismeri a lovas tudásod, a gyengeségeid és az erősségeid, meg tudja ítélni hogy melyik ló lenne alkalmasabb neked.

Mindenesetre sok sikert!:)

2013. jún. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mióta lovagolsz, de kezdőknek kancát vagy heréltet ajánlanék, mert a mének határozottabb lovast igényelnek, bár van olyan mén is, aki szelíd és kezelhető, és olyan kanca is, aki nagyon hisztis, amikor sárlik.

Az andalúz is és a fríz is gyönyörű, megfelelő kiképzéssel remek díjló lehet bármelyik.

Mindenképp azt mondom, hogy próbáld ki őket többször és azt válaszd, akivel nagyobb az összhang, jobban tudod lovagolni.

2013. jún. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már megkaptam!! Apa mind a kettőt megvette!!Nem tudtam dönteni, ezért megvette mind a kettőt :) Köszönöm a segítséget :)Sok hasznomra voltatok
2013. jún. 10. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!