Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ki vigyáz a lovamra, ha elutazok?

Ki vigyáz a lovamra, ha elutazok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sikerült megteremtenem sok év után a körülményeket egy ló tartására, de még nincsen meg a ló. Lenne ló tartásával kapcsolatban még két kérdésem, aminek nem tudtam utána olvasni

Az első: csak egy lovat tudok finanszírozni, rideg tartásban tartanám, de egyedül lenne. Tudom, hogy a lovak társas lények, de nem szeretném, hogy ez akadályozza meg egy régi álmom. - Mit lehet tenni ilyen esetben? (gondoltam pl. kis kecskére a ló mellé, igaz nem fajtársa, de talán enyhítene ezen) vélemények?


A 2. kérdésem az lenne, hogy mit lehet tenni, ha nyáron elutaznék egy hétre nyaralni, vagy rokonokhoz. Erre ló mellett nem lesz már lehetőségem, vagy van lehetőség esetleg arra, hogy iylenkor arra az egy hétre egy megbízható lovászt hívok, aki ilyen esetekben bizonyos összegért szívesen gondját viseli a lovamnak.(ez abszurdum?)


A válaszaitokat előre is köszönöm!


2013. jún. 5. 09:06
 1/5 anonim válasza:
egyedül lovat magában ne tartsál nem jó az neki,amikor elutazol leadod egy lovardában (nem kis pénzért )kb ennyi
2013. jún. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk azt leszervezheted, hogy egy ismerősöd kijár etetni reggel este, vagy bértartásba adod egy hétre, vagy összeállsz egy közeli másik lovassal, hogy arra az időre egymáshoz viszitek a lovat.


Az egyik ismerősöm kecskével tartja a lovát. Nálunk is most egyedül van, mert meguntuk a bértartást másik lovat meg nem akarunk.

2013. jún. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. a mi lovunk volt már együtt pónival, meg kis csacsival is, nagyon jól megvoltak :) télen a csacsival összebújva aludtak


2. lovardában gondját viselik 1 hétig, bár egyszerűbb ha alapból ott tartod

2013. jún. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
láttam már olyat is, hogy valaki macskát tartott ló mellet és tök jól kijöttek egymással :)
2013. jún. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kecskével kapcsolatban nincs tapasztalatom, a szamár vagy a shetland póni tökéletes társ, plusz a fenntartási költségük is minimális. (Ha van legelő és nincsenek munkában, zab gyakorlatilag nem kell nekik.)

Ha elutazol, megkéred egy ismerősödet, hogy járjon ki etetni és almozni. Fizetségképpen adhatsz neki egy kisebb összeget vagy valami apróságot, esetleg megengedheted neki, hogy lovagoljon. (Bár azt jól nézd meg, hogy kit engedsz felülni a lovadra.)

2013. jún. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!