Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha egy félvér lovat fedezünk...

Ha egy félvér lovat fedezünk egy tiszta vérűvel, akkor nekik a csikója már tiszta vérűnek számít?

Figyelt kérdés

2013. jún. 5. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:
nem. tisztavérű csak akkor lesz, ha anyja, apja egyaránt tisztavérű, tenyésszemlézett egyed, márpedig az anyja ugye nem lehet tenyésszemlézett egy fajtában se, hiszen félvér.
2013. jún. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. jún. 5. 17:41
 3/8 anonim ***** válasza:
bocs, előző vagyok, annyi kimaradt, hogy egyedül "magyar félvér" kategóriában lehet tisztavérű, de innentől kicsit bonyolult az ügy.
2013. jún. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha magyar félvér anya és angol telivér apa?Akkor magyar félvér lesz a csikó is?

A másik kérdés: Magyar sportló anya, hannoveri ménnel, akkor a csikó is marad magyar sportló?

2013. jún. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

az első kérdésedre a válasz akkor igen, ha tisztavérű magyar félvér az anya és fed engedélyes angol telivér az apa, akkor igen, tisztavérű magyar félvér lesz. máskülönben nem (hiszen gondolj csak bele, születik egy csődör, ami nyereghelyen van sütve, de mégis girbe-gurba a lába, vagy ponty háta van, vagy bármi egyéb baja, akkor azt nem kéne továbbtenyészteni, tehát tenyésztésbe csak azt veszik bele bármilyen fajtában, még a magyar félvérben is, ami átmegy a tenyészszemlén, ahol mind a küllemét, mind a sport képességeit felmérik).


a második kérdésedre pedig a válasz az, hogy igen, magyar sportló lesz, de megint csak abban az esetben, ha az anya és az apa is tenyészszemlés, tehát nem pusztán nyereghelyen sütött, hanem felnőtt korában tenyészvizsgát tett. én így tudom, javítsatok ki, ha rosszul tudom!

2013. jún. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én gondom az hogy a pacimnak van származási lapja,elég jó vérvonal (magyar sportló), viszot 16éves, és december óta van nálam, és nem tudok róla semmit. Mármint versenyzett e, tenyésszemlés e?Igaz most lesz itt tenyészszemle a közelben, de egy 16éves lovat el lehet oda vinni?Az nem csak fiatal lovaknak van?És ha már volt csk nem tudok róla, ennek hol lehetne utána nézni?
2013. jún. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Angol telivér megközelítőleg (!) bármely fajtában fedezhet nemesítés, vagy adott tulajdonságbevitel céljából, de az utód soha, semmilyen körülmények között sem lehet már telivér. A telivér egy hihetetlenül zárt méneskönyvű fajta, csak beleszületni lehet, amennyiben mindkét ős 100% telivér. Tehát ha mondjuk 2, de akár 23. generációban is, de van egyetlen egy olyan ló, amely nem telivér, akkor onnantól azon ág miatt a születendő csikó nem telivér lesz, maximum versenyfélvér.


Magyar félvér csikója csak akkor lesz rendes magyar félvér, ha nem csak rámondták, hogy az anya az, hanem sütve van, az apának meg van fed. engedélye.

2013. jún. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6-os! Érdeklődd meg a Magyar Sportlótenyésztők Országos Egyesületénél, hogy mit tudnak a lovadról és hogy hol lesz tenyészszemle és hogy működik ez az egész.


Ha csikót szeretnél ha jól tudom úgy van, hogy elviszed tenyészszemlére és ők javasolnak neked mént, amivel befedeztetheted.


A tenyésztés nem olyan egyszerű ám, hogy van 2 fajtatiszta ló és akkor majd a közös csikójuk hú de szép lesz. Hanem ha a kancád átmegy a vizsgán olyan mént/méneket javasolnak, akivel a legjobb párosítás lesz, amiből a legjobb csikó fog születni.

2013. jún. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!