Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mondanátok vélemény erről a...

Mondanátok vélemény erről a paciról? 4éves kancáról van szó.

Figyelt kérdés

Magyar félvér anya, angol telivér apa.


[link]


[link]


[link]


[link]



2013. jún. 5. 18:38
 1/9 anonim válasza:
Húúú nagyon szép! :)
2013. jún. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ma került hozzám.Párom vette nekem, de vannak fentartásaim.Eddig egy 17éves srácé volt, szőrén lovagolta,állítólag kocsizik is, ugrott vele. Párom amikor megnézte, odáig volt érte!Bújt, dugta a fejét...stb stb. Pont tegnap kezdett sárlani, elhoztuk, sunyít, harapni akar, ha hozzáérnek rúg.Az előző helyén szabadon volt a karámban, és akkor ment be az istállóba mikor akart. Mióta itt van volt 1x boxban, de szitált. Kiengedtük, kint is 1x előfordúlt. Kérdés: A stressz, meg az új hely miatt lehet e ez az egész?Hogy teljes jellemváltozáson ment át? Vagy nagyon egy gazdás volt és át kell szoktatni? Vagy a sárlás miatt lehet most ez? Mert van egy másik lovam, az ha sárlik jön oda és bújuk hozzám, igényli a simogatást. Kérnék pár bíztató szót, mert picit lelombozódtam most emiatt.
2013. jún. 5. 19:43
 3/9 anonim ***** válasza:

a másik lovaddal együtt van?


hirtelen sok neki a változás, legalább a körülményei maradjanak, már hogy szabadon lehet, aztán be lehet majd idővel szoktatni a boxba. de gondolom amúgy se egész nap a boxban akartátok tartani (ugye?)!


a sunyítás, hisztisség lehet a sárlástól is, meg attól is, hogy be van parázva az új helyen.


én csődört vettem úgy, hogy iszonyú bújós volt az előző helyén, bár én rögtön heréltetni akartam, de nálam meg pont fordítva volt, hogy istállóból került ki nagy karámba, de egyedül, távolabb a többi lótól, 1 nap alatt teljesen kikészített, nem evett, csak nyihogott és mászkált fel-alá. aztán másnap vittem lovardába és heréltettem és ott a lovardában a többi ló között (persze külön karámban) lehiggadt, és végül újra olyan bújós lett, mint régen, de a környezet változás sokkkolta.

2013. jún. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Huh, most picit megnyugodtam! Ideiglenesen volt boxban, azóta ki van engedve a karámba, és nyitva van az istálló ahova be tud menni ha akar.A másik lovam most nincs itthon mert ő is épp sárlik, és a csődörnél maradt, de külön lesznek ha hazajön akkor is.Legalábbis míg úgy nem érzem hogy össze lehet engedni őket.Egymás mellett lesznek karámban, tehát tudnak ismerkedni ha akarnak.

Nagyon reménykedem, mert amúgy annyira tetszik,, és olyan okos lovacskának tűnik.Küzdeni fogok hogy elfogadja a helyzetet, mert nem szeretnék megválni tőle.

2013. jún. 5. 19:59
 5/9 anonim ***** válasza:
tényleg nagyon szép, mi az apja neve (telivéres vagyok :) )
2013. jún. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát a helyzet az hogy most próbálom kideríteni, mert egyedül az útlevele van nálam, és abban nincs benne.Nem is értem.Igazából úgymond a származása annyira nem érdekel, mert ránézésre tetszett meg, az eladók mondták hogy telivér az apa, és temperamentumra is erősen gyanus az angol telivér ős, egyszerűen robban a ló, az előbb a karámon kívül voltam és félreugrottam meg akkora sebességgel indult meg hogy azt mondtam most tuti átugorja és itthagy. Aztán megállt... :) Szóval a régi tulajtól megpróbálom kideríteni.Egyébként Tiszaföldvárról származik.Arra felé nem tudom hogy van e állami mén vagy hasonló.
2013. jún. 5. 21:02
 7/9 anonim ***** válasza:

A szitálásról soha nem fog leszokni,az én lovam is ilyen sajnos.ahonnan vettük utólag kiderült egész nap boxba állt és csak néha rakták ki a karámba.az előző tulaj is biztos azért alkalmazta azt a módszert hogy akkor ment be a ló a boxba amikor akart,nyitva hagyta neki.

Nekem tetszik,szép kis ló.a habitusa mindig ilyen lesz szerintem bár ha majd elkezdessz foglalkozni vele finomíthatod egy kicsit és ha látja hogy lesz társa a másik lovad le fog nyugodni.hozzá kell még szoknia az új helyhez.a felvett rossz szokások:szitálás,rúgás,harapás pedig megoldást kell találnod majd mert ebből én azt szűrném le hogy nem nagyon bìrtak vele és sokmindent ráhagytak.

sok sikert a pacihoz és ne búsulj annyira!

2013. jún. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Az igazság az hogy 1gazdája volt.Vagyis csak a fiatal srác gondozta, senki más nem ült rajta csak ő.Attól is félek hogy egygazdás, és fiús is, én meg ugye lány vagyok. De rajta leszek mindenképp hogy összeszokjunk.
2013. jún. 6. 09:56
 9/9 anonim ***** válasza:
Csodaszép, irigyellek, hogy ilyen lovad lehet. Adj neki egy kis időt, hogy beilleszkedhessen, ha egygazdás, és fiatal, akkor biztosan megviselte a környezetváltozás, pláne ha még sárlik is, és telivér-agya van. Azért figyelj rá, ha szőrén lovagolták meg ugratták ennyi idősen, hogy egészséges-e, de sok szép közös évet kívánok Nektek :)
2013. jún. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!