Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Saját lovat kezdőnek?

Saját lovat kezdőnek?

Figyelt kérdés
Kezdőnek lehet venni saját lovat,aki nem évek óra lovagol?Pénzzel nincs gond,felelőségteljes vagyok és továbbra is járnék az oktatómhoz.
2013. jún. 8. 21:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben igen, ha van rá elég időd, vagy meg tudod fizetni, hogy mikor nincs elég időd, az oktatód foglalkozzon vele. Persze nagyon meg kell választani, hogy jó lovat vegyél, gondolni kell arra is, ha lesérül, és nem tudsz lovagolni. Persze nem ért, ha továbbra is lovagolsz más lovakon, hiszen minél több lovon ülsz annál jobban tanulsz, de látok erre sok példát a lovardánkban, hogy szinte teljesen kezdő gyerekek kapnak saját lovat, és szépen fejlődnek, hamar eljutnak a versenyzői szintig. Nem tudom, mennyi idős vagy, de szerintem gyorsítja a fejlődést, én pártolom. Nekem is így lett lovam, bár csak feles tartásban, tehát félig az enyém, félig másé, rajta lovagoltam a legtöbbet, edzettem, de 2-3 hetente azért más lóra is felültem, hogy azt e felejtsem el. A feles tartást ha nem ismered, érdemes meggondolni, itt utánanézhatsz: www.piacter.lovasok.hu/feles-tartas/frissek
2013. jún. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
16 éves :)
2013. jún. 8. 21:38
 3/11 anonim ***** válasza:

Saját ló úgy jó kezdőként, ha egyrészt az oktatód (aki jó oktató vagy edző, és nem 5-8 embert zötyögtet körbe-körbe pl...) vállalja, hogy időnként felül és korrigálja a lovad, illetve szinten tartja, vagy fejleszti akár a paci tudását, másrészt lesz lehetőséged néha felülni más lovakra - egy ló sem lesz melletted mindig és mindenkor, ellenben minden ló egy kicsit más, máshogy ültet, máshogy reagál a segítségekre kicsit, egyik érzékenyebb, a másik épp sárlik, a harmadiknak rossz napja van, a negyedik meg folyton pörög, és ezeket is meg kell tanulni kezelni, mert bármikor állíthat ilyen helyzetek elé akár a saját lovad is, ha már egyedül leszel egyszer, stb-stb.

A másik, amíg nem tudsz stabilan minimum mindhárom jármódban ülni, és kikönnyíteni, addig edzésen kívül ne erőltesd a dolgot vele, mert könnyű elrontani egy lovat, vagy nem megfelelően bemelegíteni, és csúnya balesetek lehetnek belőle.


A másik, az a legjobb, ha van rá mód, hogy mikor nem érsz rá, valaki foglalkozzon a lovaddal - de ez nem azt jelenti, hogy kezdőket pakolnak rá és futószárazzák agyba-főbe. Tehát ha megbízható az edződ, akkor ezt is megbeszélheted vele, hogy ha beteg vagy, akármi, tehát nem 1-2 napról van szó, akkor valamit csináljon a lóval. Ha tényleg jól oktat, akkor akár tapasztaltabb lovasokat is ráültethet, vagy ő maga ül fel, akármi.

2013. jún. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Csak abban az esetben ha bértartásban helyezed el, megbízható emberek és lovak közé.
2013. jún. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Szia!


Miféle lovat keresel? Őszintén szólva nagyon otthon vagyok a témában és tudnék ajánlani párat és úgy látom hogy megbízható vagy!


Üdv

2013. jún. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

08:03-as vagyok

keress meg itt ha érdekel valami: chack@citromail.hu

2013. jún. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Persze, simán.
2013. jún. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 tanya ***** válasza:
Szerintem először tanulj meg jól lovagolni. Kérd ki az edződ tanácsát is. Nem tudom. Szerintem annyira nem. De ha egy vagy két évig jársz lovagolni, akkor már inkább
2013. jún. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Ercsykee válasza:
Egy kezdőnek nem ajánlott saját ló azért mert még nem tud biztosan lovagolni. Elsőnek tanuljon meg lovagolni. Igaz még a legjobb lovas is leesik a lóról tehát nincs tökéletes ló se lovas. Mondjuk ha jó környezetbe kerül is tudsz vele foglalkozni akkor lehet tartani főleg akkor ha az oktatód tud vele és veled foglalkozni vagy esetleg felül rá és megmutatja rajta hogy hogy is kellene megcsinálni az adott gyakorlatott. De nem ajánlom ha csak hébe-hóba foglalkoznál vele. Akkor nem érdemes akkor inkább maradj az iskola lovaknál. :)
2013. júl. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
újrakezdőként vettem saját lovat. ha edzői felügyelettel folytatod a lovaglást, szerintem jó ötlet.:))
2013. okt. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!