Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Első (még vágta nélküli)...

Első (még vágta nélküli) tereplovaglás, tapasztalatok, tanácsok?

Figyelt kérdés
Ma fogok életemben először terepre menni!:DBár vágtázni még nem tudok egyedül,de az edzőm azt mondta,ez nem akadály,nem fogunk vágtázni.Szóval csak ügetés lesz,de azért szeretnék tanácsokat fohadni,akár a késöbbieknél is.=)

2013. jún. 9. 08:40
 1/9 anonim válasza:
14%

domboldalon dőlj hátra!

én is lovaglok, és már 3. voltam terepen.(1.majdnem autó alá kerültem)

2013. jún. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az elsőre ne hallgass. Mész fel a dombon, és hátra??? (még lefele esetleg, de ott se mindegy hogy milyen meredek a domb. A ló amin mész, valószínűleg élénkebb lesz mint benn, de ha jó az edződ, akkor úgyse vinne ki, ha még nem vagy kész rá. Jó móka egyébként a terepezés, lehet közben jókat beszélgetni, nézelődni (nálunk most gyönyörű a táj, minden csupa szín) és a lónak is jó kikapcsolódás a terep. Kinn is tökéletesen be kell tartanod az edződ utasításait, de gondolom ez egyértelmű :) Hajrá!
2013. jún. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én imádom a tereplovaglást! Nálunk eszméletlen gyönyörű a táj.:) Annyira jó érzés, mikor egy füves rétes sétálgatsz, miközben kicsit fúj a szél (szellő). Nagyon jókat lehet beszélgetni a többi lovassal, akikkel mész.
2013. jún. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Oké,köszi a tanácsokat és a bíztatast!Nos,megvolt az első terep!:)Fantasztikus élmény!Egy gyümölcsösben is mentünk,ahol ettünk cseresznyét meg meggyet.Egyébként igen,nagyon jó edzőm van.:D Képzeljetek,annak a lónak,amelyiken én lovagoltam épp most van kiscsikója!Az is jött velünk,csak úgy szabadon.Ott pattogott körülöttünk,nagyon cuki volt!:)


Attól még hogy,megvolt az élső terep szívesen fogadok tanácsokat a továbbiakra.:)

2013. jún. 9. 11:28
 5/9 anonim ***** válasza:

Meredeken felfelé kicsit előre dőlsz, lefelé pedig hátra, de ha nem célzottan mászatni mentek, ilyen valószínűleg nem fog adódni.

A lovak kint általában jobban szeretnek menni, ezért jobban oda kell figyelni a lovaskontroll megtartására - nem az a baj, ha a ló esetleg megy, de csak akkor mehet, ha ti kéritek, saját akaratából, mert ő épp úgy gondolja, nem kezdhet el menetelni, vonulni egy jármódban sem, mert akkor felülbírálta a lovast. Kezdetben az enyém pl. ügetésben is terepen száguldozott jobbra-balra, mint egy eszelős, idő volt, mire megtanulta, hogy nem, akkor lehet menni, ha a lovas azt mondja, másképp életveszélyes. Nyilván amivel edződ kivisz, az ezt tudja, de rá szoktak kérdezni, ha új lovas van rajtuk. :)

A másik nagyon fontos dolog, átlósan lemaradozgatva nem megyünk, mert az előtted haladó ló úgy felrúg, ha olyanja van, hogy öröm nézni. Vagy egymás mellett haladtok, vagy egymás után, ha épp olyan az út, ekkor kb. 3 méter követési távot érdemes tartani - ha az előtted lévő ló nem is rúg feltétlenül, ha a tied megijed, és nincs követési táv, az már probléma... Bő 5 méternél nagyobb távot nem érdemes tartani, ekkor a ló folyton rohanna, hogy behozza a lemaradását, és kezdőként ezzel félő, hogy legfeljebb birkózni tudsz.

2013. jún. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi!=)
2013. jún. 9. 11:39
 7/9 tanya ***** válasza:
A mi edzőnk csak úgy enged minket terepre, hogyha levizsgázunk vágtából. Mert mi van, hogyha valamitől elindul a lovad vágtában. Szóval óvatosan! Zartsd erősen a szárat. Jó lovaglást!
2013. jún. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi!Igazából azért van fogalmam a vágtáról,csak a beugratással van baj.Ha magától elkezd vágtatni az csak jó,megtudom ülni!::D
2013. jún. 20. 20:32
 9/9 N.A.382 válasza:
Azt javaslom,hogy az első néhány órán még csak lépésben haladjatok.Igazából olyan helyzetben voltam mint te.Nem tudtam vágtázni,de jónak látott az edző és kivitt.Az első óra jól telt ,de egyszer megijedt a ló.Sikerült kiülnöm a vágtáját ,de végül leestem.Nem részletezném a töréseim számát,de azt tanácsolom neked,hogy figyelj oda és amikor kell igen is szoríts a lábszáraddal és te légy az erősebb.Próbálj nyugodt maradni és a tanultak alapján állítsd meg a lovat,ha mégis leesnél (és meggyőződtél róla hogy nincs semmi bajod)állj föl és ülj vissza!Remélem segítettem!
2013. okt. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!