Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Agresszív kanca?

Agresszív kanca?

Figyelt kérdés

Ő egy 6 éves arab, sodrott, és egyéb turmix kanca. Nem az enyém, csak egy karámban van az én fiatal csikómmal.

Sosem volt könnyű eset a kanca, az én lovam is hajkurássza, haparja, nem hagyja enni, egy igazi vezérló, még a gazdáját is meg akarta rúgni egymás után háromszor. Engem egyszer felkent a box oldalára, pedig csak bementem valamiért. Aztán volt olyan hogy majdnem elharapta a csikóm lábát, majdnem összeesett, ijedtemben ráütöttem(nem ,nem vagyok gonosz állatkínzó) és azon nyomban láttam a fején hogy elöntötte a méreg, fordult felém, de elugrottam a rúgásától.

Tegnap azonban ez nem sikerült. Fürdetni akartam a csikóm, de fel akarta vedelni a vödör vizet, elvettük előle, rászóltam de vedelte tovább, és rácsaptam. Ismét elöntötte a méreg, felém dobta a farát, és már repült is a két lába, elugrottam de eltalálta a kezem.

nem tudom az előző gazdái mit csináltak vele, hogy nevelték, de ez a ló veszélyes, sajnos az én csikómra nézve is, útban is van, de már azt hiszem félek a közelébe is menni. Mit csináljak vele... Nem hagyhatom figyelmen kívül mert egy karámban van az enyémmel. Tudnék még mesélni a hülyeségeiről, sorolhatnám, annyi biztos, veszélyes, és dominál mindenki felett.



2013. jún. 9. 21:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Valami oknál fogva ellenséges. Valószínűleg bántották, rájött, hogy ezt háríthatja úgy, ha ő is agresszív, te is inkább elmész, mintsem hagyod, hogy megrúgjon, ami ésszerű.


A problémát csak úgy lehet megoldani, ha foglalkoznak a lóval, ami a gazda kötelessége lenne.

Agressziót sosem agresszióval kezelünk, mert az csak rontja a helyzetet.

A ló bizalmát kell elérni, megmutatni neki azt, hogy nincsen oka a támadásra, mert senki nem bántja.

Ez hosszú idő, és nem lehet a végéről kezdeni. Amit most javasolni tudok, hogy a két ló ne legyen egy karámba, ez már csak a tiedre nézve is fontos, mert csikó, ha most sok rossz élmény éri, ő is ilyen lesz, minden más lóval.


A másikkal meg foglalkozni kell. Hogy dolgozik, vagy mit csinálnak ezzel a lóval?

Ha hozzám tartozna, és hozzám kerülne ilyen állapotban, leírom én mit csinálnék.

Először minden különösebb világmegváltó mozdulat nélkül a közelében lennék. Teszem azt, megállnék a karám oldalánál. Nem bántó szándékkal, úgy, hogyha baj van, csak arrébb kelljen sétálnom. Amikor nem bánt, ne adj isten, odajön, megsimogatnám, de ezt sem nagyon, csak érzéssel, ha nem tetszik, ismét arrébb állnék. Aztán a karámon belülre mennék, egy olyan pontba ahol a ló lát, de van esélyem nyugodtan kisétálni, ha támadóan lép fel. Nem agresszíven, úgy, mintha ez nem lenne gond. Aztán megint próbálkoznék, és ha hagyja magát, napról napra közelebb mennék. Mindig annyira ahol még én is és a ló is nyugodt, különben az egész francot sem ér. Aztán, ha hagyja magát karámon belül is odamennék hozzá, megsimogatnám, barátkoznék. Később leápolnám, dolgoznék vele, vagy megfürdetném, aztán kivinném legeltetni, amíg megszárad. Mindig csak annyit, ami neki is és nekem is kényelmes.


Ahogy nem szabad bántani, úgy nem szabad megvenni a szeretetét is, tehát csak akkor adnék neki répát, bármit, amikor már bízik bennem.


Lassan, mindent csak lépésről lépésre, nyugalommal, mert másként nem megy, a te kisugárzásod hat a lóra.

Egy lovasnak meg kell tanulnia a lova szemtelensége és félelme között különbséget tenni, ha szemtelen, megérdemli a pofont, mert nem fog rád ugrani, de ha fél, megrúg.


Érdemeld ki a tiszteletét és ő is tisztelni fog.

Persze csak akkor, ha ebben nem egyedül vagy, mert édeskevés az, ha te jófejkedsz, a gazdája meg ketrecharcot játszik vele.


A másik lóval el kell különíteni, időt hagyni arra, hogy a lovak egymáshoz szokjanak. A két lovat egyszerre ápolni, egyszerre dolgozni velük, de külön karámban tartani addig, amíg normalizálódik a kapcsolatuk. Aztán felügyelt körülmények között összeengedni őket, de úgy, hogyha baj van, azt tudjátok kezelni.

Éppen ezért kell először az ember-ló kapcsolatot helyre rakni, csak aztán a két lóét.


Ha esetleg kérdésed van írj nyugodtan, szívesen válaszolok, ha úgy gondolod, tudok segíteni!

2013. jún. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Valletta ***** válasza:
Az előzővel egyetértek. Azt viszont tudomásul kell venni, hogy amíg nincs a lóval napi szinten normális hozzáállás mellett foglalkozva, dolgozva, addig semmi nem fog változni, úgy meg főleg, hogy a gazdája nem ért a lovakhoz vagy nem kíván foglalkozni vele. Már akkor is veszett ügy, ha mondjuk bértartásban durva a lovász, hiába normális a tulajdonos, ha csak napi két órát van a lovával, miközben reggel-este elverik a vasvillával és minden második lépésnél orrba vágják, sosem lesz könnyen kezelhető. Szóval szerintem ez egy reménytelen eset, akárhány oldalt is írunk arról, hogy hogyan kell egy lóhoz helyesen hozzáállni, mert egy olyan lovat visszahozni normális keretek közé, amelyik emberre rúg, az nem gyerekjáték.
2013. jún. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

A gazdája eteti és néha elmegy heréért, szénáért kocsival, nem elég, én pedig ha ott vagyok, a saját lovammal szándékozom foglalkozni, és mellékesen a kanca gyakran útban is van. Vallettának abban igaza van hogy ezzel a lóval én már hiába foglalkoznék, ilyen idegrendszerrel nem fog változni, a szakember hívása pedig megint csak nem az én dolgom. Én csak annyit akarok hogy az én lovammal külön legyek tőle, vele lehessek, foglalkozzak vele, és tanítsam apróságokra.

Arra voltam kíváncsi, valóban agresszív e az ilyen ló, tehetek-e valamit(mint kiderült, nem sokat), külön rakhatom-e az én lovam.

Köszönöm a válaszokat!

2013. jún. 12. 16:53
 14/14 anonim ***** válasza:
Figyi, ha nem tetszik a hely és a körülmények, akkor keress másik bértartást. Ha a tulajdonos nem tudja biztosítani a lovad jólétét, külön elhelyezését, akkor vidd el onnan. Sőt az az agresszív ló nem csak a csikód, de a te testi épségedet is veszélyezteti. Ennyi bőven elég a váltáshoz.
2013. jún. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!