Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Honnan tudom hogy melyik a...

Honnan tudom hogy melyik a megfelelő pálca méret?

Figyelt kérdés
A minap voltam nézelődni és az egyik pálcára 65 a másikra 70 cm volt írva.Honnan tudom melyik méret a jó nekem?
2013. jún. 10. 21:21
 1/6 anonim válasza:
attól függ hány centis kell neked:D
2013. jún. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez a ló méretétől is függ. Nekem egy kis sodri lovam van elég rövid állatka, a 70 centis pálca vállon alkalmazva már zavaróan hosszú, viszont ahhoz rövid, hogy csizmánál adjak vele segítséget. Idomító pálcából nekünk kb 100 centis kell. Ha egy 170-180 centis lovat lovagolnék, akkor idomítónak 120 centis pálca, viszont "rövid" pálcának már jó a 65-70 centis.
2013. jún. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló leírta a tutit, én viszont azt tartom, hogy édesmindegy. Nyilván vannak lovak, akikhez fontos, de az enyémhez csak arra kell, hogy ha hisztiskedik, odasózzak egyet, amúgy csak díszből van, általában nincs is nálam, csak ha már pucolásnál látom, hogy ideges napja van. Sokáig csak pónipálcával lovagoltam, az nem zavart, most egy sima 65 cm körüli pálcám van, ha hátranyúlok elérek a hasa alá is, de a vállához is elég.
2013. jún. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vagyis hogy az előző, mert az első nemigen fejtette ki a dolgot.
2013. jún. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Valletta ***** válasza:
5 centin nem múlik semmi, a lényeg, hogy ne legyen se túl puha, se túl kemény, mert a merevet nehéz kezelni, a puha pedig lassú és véletlenül is hozzáérhet a lóhoz. Én mióta megtaláltam a tökéletes Fleck díjlovas pálcámat azóta sem találtam annál jobbat. A 65-70 cm-es pálcák rövid ugrópálcák, ami fontos, hogy normális csapója legyen (ne paci fej pl.), és lehetőleg ne legyen rajta csuklópánt (felesleges és komolytalan). Ha nem ugrasz vagy kezdő lovas vagy, én hosszú pálcát ajánlanék.
2013. jún. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

nem igazán mondanám magamat kezdő lovasnak, de nekem is csak arra kellene hogy ha hisztis, más célra nem használnám :)

köszönöm a válaszokat sokat segítettetek :)

2013. jún. 11. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!