Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Barátság kialakítása? Tippek?

Barátság kialakítása? Tippek?

Figyelt kérdés
Már 2 hónapja járok a lovardámba, és van egy ló akit nagyon megkedveltem.Az oktatóm szerint is összeillünk. De az a bizonyos ló engem nagyon nem kedvel. Ha meglát, sunyít és harap. Pedig egyszer sem bántottam,nem csaptam meg még pálcával se,mert okos ló,nem szükséges nála. Tudnátok tippeket adni, hogy hogyan érjem el, hogy bízzon bennem és megkedveljen?

2013. máj. 21. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Így ennyiből? Nem.

Tudni kéne, hogy másokkal is ilyen-e, mert régi rossz emlékei lehetnek, egy nap sokan átmennek rajta, nyúzzák, húzzák-vonják, esetleg bántják, így könnyen lehet, hogy nem is veled van baja, hanem általánosságban az emberekkel.

A másik lehetőség, hogy csak rákérdez, hogy ki vagy, lovas, vagy lekvár? Ha megijedsz, vagy nem megfelelő reakciót adsz, elkönyveli, hogy ő a főnök, az van, amit akar. Ha csípni próbál, én azt szoktam csinálni, hogy rálépek a lábára, és lehúzom a lábam a földre, a patáján át. Ezt párszor el kell vele játszani, de egy idő után kialakul egy reflex, hogy amint csípni akar, előbb lenéz a lábára.

Iskolalovaknál ez nemigen működik, mert nincs következetesen megerősítve ez, sok embert lát, stb-stb. Ha csípni akar, csapj az orrára, esetleg léptesd hátra, csípd össze a bőrt az orrán, stb - szóval valamivel büntesd, fejezd ki, hogy ha mással meg is teheti ezt, Veled nem.

2013. máj. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen csak nem tisztel. Iskolalovakat általában gyerekek lovagolják, szóval hamar rájönnek hogy egy kis sunyítás meg csipkedés és máris félnek tőlük. Ne hagyd hogy azt csináljon, amit akar, amennyire ő erőszakos, annál te valamivel jobban legyél az. Ne lépj sosem hátra egy fél lépést sem ha közeledik feléd, akkor sem ha már szinte rálép a lábadra, akkor inkább hajtsd el. Első válaszoló: ez a lábsimogatásos dolog hogy működik? Mert ok, hogy akkor hirtelen meglepődik hogy mi ért a lábához, de attól még tisztelni nem fog. Vagy nem így van? Nem kötekedésből írom, tényleg érdekel mert más több kérdésnél is láttam hogy ezt írtad:).
2013. máj. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért írtam, mert a csipkelődés lehet többek között egy "csődörös tulajdonság" is, ami nem feltétlenül a tisztelet hiányából adódik, illetőleg lehet rossz szokás, sőt egyenesen beidegződés is. Ha a ló már harapni készül, akkor simán nyakon vagy orron kell csapni, aztán ha van rá mód, akkor hátraléptetni.


Azt, hogy tiszteljen, ettől függetlenül is ki lehet vívni,ha nem tisztel, az soha nem csak és kizárólag egyetlen dologban nyilvánul meg, ellenben következetesen ezzel leszoktathatod, hogy bárki másnál is, de nekiálljon csipkedni, ami azért jó, mert ismerek olyan lovat, ami ezzel nyitott mindenkinél ismerkedés címszó alatt...


Nyilván azt is tudni kell, hogy sokszor a dolog már a kisugárzásnál eldől, és olyankor a lovasnak sokkal kevesebb erőfeszítést kell tennie, hogy a ló elismerje felette állóként, míg egyes dominánsabb lovak, vagy épp túlságosan tutyi-mutyi emberek azonban "kiprovokálják", hogy a vége az legyen, hogy keményebben kell elbeszélgetni a ló fejével. Ennél a pontnál mondjuk le kell szögezni, hogy az nem fér bele, hogy a lónak megreped egy csontja, ömlik a vére, kiverjük a szemét, és lehetne még sorolni...

2013. máj. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.Remélem beválnak a tippek. :)
2013. máj. 22. 16:40
 5/5 A kérdező kommentje:
Amúgy csak nekem szokta csinálni,mert talán 3 ember lovagolja az aktív jelleme miatt(velem együtt),de a másik 2 lovasa már felnőtt,és tőlük már tart olyan szinten,hogy ne próbálkozzon.
2013. máj. 22. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!