Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan szoktassam le róla,...

Gipősz kérdése:

Hogyan szoktassam le róla, hogy ne rántsa meg a kocsit és az elején sem ügessen hanem sétáljon?

Figyelt kérdés
Az a problémám a lovammal, hogy szépen megy kocsiban, de a elején még úgy indít, hogy megrántja nagyon a kocsit, valamint az első negyed órában alig tudom sétálásra bírni, egyfolytában üget. Most veszem el tőle fokozatosan a zabot, (az előző helyen kapott, véleményem szerint nem kell neki, mert csak hobbilóként van heti kétszer-háromszor egy-egy órát megyünk vele), már alig kap, egy nap kb fél fánglival. Az első 20 perc után megszűnnek a problémák, normálisan indít és sétálni is képes. Nyereg alatt semmilyen ilyen probléma nincs, teljesen kezes. 9 éves magyar félvér kancáról van szó, két hete van nálam.
2013. jún. 12. 13:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem az abrakadag teljes megszüntetése kell neki, futószáron dolgozz vele és kézen, attól függ, honnan jött, én hasonlót amatőr gyorsasági versenyre szánt lónál tapasztaltam, felültem, és rohant a ló mint egy őrült ügetésben, és ha nem adtam folyamatos felvevő segítséget, már vitt volna el vágtába (megállítani külön történet volt...). Rengeteg türelem és sok idomítás, mire lenyugszik, esetleg az is segíthet, ha van mellette egy nyugodt, másik ló befogva.
2013. jún. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs rá lehetőségem, hogy egy másik nyugodt lovat befogjak mellé, pedig az valóban jó lenne. Mit értesz az alatt, hogy kézen dolgozzak vele? Futószáron szépen szóra csinál mindent. Lép, üget, megáll...
2013. jún. 12. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!