Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam rá a kutyáma...

Hogyan szoktassam rá a kutyámat arra hogy póráz nélkül sétáljon és vissza is jöjjön hozzám?

Figyelt kérdés
2009. júl. 22. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Ezt nem szoktatni kell, hanem komolyan tanítani, és merem állítani, hogy az egyik legnehezebb feladat (már a munkakutyásoknak meg egyéb szakiknak nem), főleg bizonyos fajtáknál. Van rá rengeteg módszer, kutyától, helyzettől meg egy rakás mástól is függ, szerintem vegyél (vagy vegyél ki könyvtárból) egy-két szakkönyvet, és/vagy menj el kutyasuliba, és külön kérd, hogy ebben segítsenek.


Az alapja az egésznek egyébként az alapengedelmesség. Ha mindenben engedsz a kutyádnak, sosem fog visszajönni, ha kergeted, akkor sem, satöbbi. A lényeg, hogy amit mondasz a kutyának, azt csináltasd is meg vele. Hosszú póráz, vagy nyugodtan (ez fontos, mert sosem kapod el, ha üldözöd!!) menj utána, fogd meg, szidd le (a sorrend fontos :D), és vidd pontosan oda, ahova eredetileg hívtad. Én fél évig minden nap háromszor legalább eljátszottam ezt a kutyámmal, de mondhatni tökéletes behívása van.

2009. júl. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Ja, a hosszú póráz arra jó, hogy ledobod a földre, húzza csak a kutya, éd ha rászólsz és rád se hederít, ráléphetsz, és besegíthetsz a pórázzal is. A legtöbb kutyánál persze ez nem hoz 100%os eredményt, hiszen pontosan tudják, mikor vannak pórázon, és hogy akkor engedelmeskedni kell.

Szóval kitartás, kreativitás és kitartás. No meg szakmai segítség :)

2009. júl. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

amikor hivod és jön, akkor jutalmazd meg. adj neki egy falatot kedvenc ételéből (lehet egy darab sajt, virsli). fontos, hogy ne legyen túl nagy falat, mert akkor jóllakik, és most nem ez a célunk. etetés előtt célszerű gyakorolni. mikor odament hozzád, add neki a falatot és dicsérd meg: "jó kutya" stb. közben simogasd meg, főleg a fejét. ha nem jönne hozzád rögtön, akkor fuss az ellenkező irányba. hidd el utánnad fog futni, mert a kutya inkább követi a "falkát" (ez esetben téged), minthogy egyedül maradjon. ezután jutalmazd meg. a legjobb az, ha először otthon gyakorlod vele és amikor otthon hibátlanul megcsinálja, akkor kimehetsz vele a szabadba gyakorolni. először olyan helyre menj, ahol nincs se ember, se más kutya. majd egyre több zavaró tényező közt gyakorolhatod. csak olyan helyen engedd el, ahol nincs autó, vagy más veszély. út közelébe nagyon veszélyes elengedni. FONTOS: soha ne verd meg, ha nem jön vissza azonnal!!! ebből csak azt következtetné le, hogy ha visszamegy hozzád, akkor jön a bünti. minek menne akkor oda? ne kergesd ha nem jönne vissza, azt játéknak fogná fel. fuss inkább el előle.

a póráz nélküli sétát hasonlóan gyakorold. hivd lábhoz, ha odament jutalmazd meg. indulj el, az orra előtt tartsd a jutalom falatot. ha követ jutalmazd meg. ha összevissza ugrál, elfut, egyszerűen nézz át rajta, mintha ott se volna. majd később próbálkozz ujra. ne kiabálj vele, teljesen felesleges. ezt is először otthon gyakorold.

mindkét esetben először csak rövid ideig gyakorold, kb 5-10 perc, aztán növelheted. rengeteg türelem szükséges hozzá. mégis ha elfogyott a türelmed, hagyd abba és próbálkozz később, mikor megnyugodtál.

rengeteg türelmet és sok sikert kivánok hozzá.

2009. júl. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

kitartással és idővel.cc :1 év ,és sok -sok gyakorlás. naponta kell vele gyakorolnod. mindíg röviden 5-10 percig.

a fentebb leirt módszerek nagyon jók.

igaz soká tart , de te sem 1 hét alatt tanultál meg olvasni :)

adj időt magadnak is ,a kutyádnak is. és az eredmény nem marad el.

2009. júl. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Ehhez tanitás kell méghozzá kiskortáól.
2009. júl. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a problémám, de nincs elérhető kutyasuli a közelben, senki, aki segíthet.

Terepen kellene, de elengedtem a mudimat, totál megkergült, bestartolt és futott előre... Pár másodperc múlva eltűnt szem elől. Utána indultam, be az erdőbe, végül elkeseredve visszamentem a szántóföldre, ő meg orrával a földön egyenesen jön felém... Megállt előttem, ő meg olyan szemrehányóan nézett: "Betegre aggódtam magam, hogy mertél elmozdulni a helyedről?"

Még mindig nem tudtam megtanítani, mert félek kivinni, nehogy egy vadász lelője...

2009. aug. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!