Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan jegyezzem meg a díjugra...

Hogyan jegyezzem meg a díjugrató pályát?

Figyelt kérdés
Most,fogom letenni a rajtengedély vizsgát uratásból és nem tudom,hogy jegyezzem meg a pályát:(nem akarok téveszteni.....

2013. jún. 12. 19:26
 1/4 Dodesz.. ***** válasza:
53%

Szia!

Tudod előre a pályát? Akkor vagy menj rajta végig gyalog, vagy akár lóval többször. De úgyis meg vannak számozva, annyira nem lehet bonyolult. Ha vannak elötted többen, akkor a patanyomból is lehet következtetni.


Ez csak egy ötlet volt, nem ugratok, szóval nem nagyon tudom hogyan megy ez.

2013. jún. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Csak a díjlovas pályát tudja előre, az ugrót nem, ellenben előtte bejárható a pálya, gondolatban felmérheti, hol lehet szűkebben menni, hol nem, hol kell átugratni, egy-egy akadály közt hány vágtaugrás fog kijönni...

A pályát tudni fogja, elvileg meg lesznek számozva az akadályok, szóval csak számolni kell tudni úgy 12-ig. :D


Tavaly nálunk elég durva volt a felkészítőtábor, kiherélte majd' az összes ugrót, az építő alig győzött könnyű pályát csinálni nekik, idén remek volt a felkészítő tábor, és egy nehezebb pályát is a legtöbben gond nélkül vettek. A Te feladatod annyi, hogy minél több szokatlan helyzetet megtanulj kezelni, minimum fejben rákészülj ezekre, és persze sok gyakorlás, minél pontosabban tudj ugrásváltást csinálni, lábsorrendet cserélni akár akadály felett is, a vágtaugráshosszt nyújtani és rövidíteni... Ez fontos, mert versenyhelyzetben a ló általában állapotban van, nyugodt és kiegyensúlyozott, ha a lovasa is - sokszor a ló teljesen ól idomított, és a lovas idegeskedése, parázása hat ki a lóra. Nyugodj meg, annak biztos tudatában, hogy nem téveszthetsz, nem lehet nagy baj, mert mindent tudsz, amit tudnod kell - így nem is lesz baj! :)

2013. jún. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én először edzővel körbejárom a pályát,mi merre hány méter,hány vágtaugrás,fordulók stb,utána még a pálya mellett memorizálom,fejben többször végigmegyek rajta,van mikor a szín vagy az akadály(oxer,meredek) alapján jegyzem meg.Amúgy meg nem kell ugrásváltás,csak lásd,hogy mikor van rossz lábon,vedd föl,és ugrasd át,sokat lovagolj könnyüülésbe,mindig nézz előre!Ha ez megvan,már át is engedtek! ;) Tudom,mert az elsőn meghúztak,mert annyira izgultam,hogy végig hamisan vágtázott,nem lovagoltam könnyüülésben..de a másodikon(egy hónapja vt) ezekre figyeltem,nem is izgultam egy picit sem,és simán átengedtek.Ja,és lovagolj szép,ütemes,lendületes tempóban!
2013. nov. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Sokan a színek alapján jegyzik meg úgy a legegyszerűbb, de amúgy nagyon logikusan jönnek egymás után az akadályok és előtte úgyis van időd edzővel bejárni a pályát, ebből nem szokott gond lenni pedig mindig mindenki ezen izgul, hogy nem jegyzi meg a pályát
2021. febr. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!