Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Akinek karórágó a lova:...

Akinek karórágó a lova: nektek mi vált be ellene?

Figyelt kérdés

Az én pacim nagyon komolyan csinálja ezt a karórágás dolgot, nyeli mellé a levegőt.

Van nyakszíja, de sajna azzal is tudja, lehet, hogy még szorosabbra teszem, de így is eléggé az, nem akarom, hogy baja legyen tőle...

Villanypásztorban van tartva, de ott is talál magának "unaloműzőt". Egész nap lovak között van, foglalkozva van vele, de egyszerűen nem érdekli semmi, csak hogy mehessen, és rághasson.

Most kitalálta, hogy a boxot is tudja rágni, eddig erre még nem jött rá, se ma észleltem, hogy a kis okos fejével megoldotta a problémát.

Még régebben szokott rá, másik helyen volt rossz körülmények között, és most nem tudom, hogy akadályozzam meg ebben a tevékenységében.

Nem lexikontudást kérek, már 100x utánaolvastam. Az érdekelne, hogy akinek karórágó a lova, az mit tesz vele/ellene?



2013. jún. 12. 21:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Általában semmit. A karórágás olyan szinte mindig ugyanolyan megjelenéssel ismétlődő rossz szokás (főleg levegőnyeléssel), ami a ló használati értékét is csökkenti, az egészségére is rossz hatással lehet...

Minél többet legyen kint, legelőn, vagy egyéb nagy helyen, a villanypásztor jó. Sajna van olyan ló, amelyik a társa marján megtámaszkodik, és nyeli a levegőt (!), ez már nagyon durva, ilyenkor semmit sem tehetsz, de ha nem tart itt, akkor van esély. A karórágás az unalom miatt alakul ki, tehát ha foglalkoztatva van, és sokat időzik legelőn vagy karámban, valószínűleg nem fog tovább romlani.

A villanypásztor rúdjának tetejét kend be valamivel, ami csíp, vagy rém keserű, esetleg mindkettő, azt általában nem kedvelik túlzottan.

A boksszal az a baj, hogy kicsi, zárt tér, nem tud legelni, igazán mozogni se, nem érintkezhet más lovakkal, stb. - ez elősegíti a rossz szokások kialakulását, de ha csak estére van bent, akkor jól meghúzva a nyakszíjat elvileg komoly baja nem lehet, és nem is fog tovább romlani a dolog - ha mellette sokat van kint, és rendszeresen dolgozik.

2013. jún. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Teljesen ridegtartásban kell tartani, ahol legelni is tud persze. Ha ennyire súlyos eset, akkor mondjuk boxot nem is láthatna.
2013. jún. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
műtéttel meg lehet szüntetni, de annak elég borsos az ára.
2013. jún. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!