Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mik az előjelei annak hogy a...

Mik az előjelei annak hogy a kanca nemsokára ellik?

Figyelt kérdés

2013. jún. 13. 22:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha elkezd csöpögni a teje, akkor már aznap meglesz a csikó.

Megduzzad a pérája, közvetlen ellés előtt nyugtalan, egyre sűrűbben kapar, nézi a hasát, toporog, esetleg lefekszik, feláll, majd elfolyik a magzatvíz.

2013. jún. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"leesik a hasa", vagyis a hasa valahogy lejjebb lesz és a lágyékánál lesz egy horpadás. onnantól már nem sok van hátra!


a tej kérdés csalóka, láttam már olyan lovat, aminek 5 napig csöpögött a teje és aztán gond nélkül megellett, meg olyat is, aminek épp csak "viaszcseppek" voltak a csecsén ellés előtti délután.

2013. jún. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pont ezt akartam írni, hogy viaszcseppek, illetve tejcsepegés lehet már bő 1 héttel is az ellés előtt, ha a ló csak nem fial meg 24 órán belül, ahogy a tejcseppek megjelennek, nem kell egyből bepánikolni, de azzal lehet számolni, hogy valóban nem sok van hátra.

Ahogy észrevettem, sok ló szeret este, éjjel megelleni,csendes magányában... Azért érdemes rájuk odafigyelni a végefelé már ilyenkor is! :)

2013. jún. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az előttem szólókkal egyetértek!


Ismerősöm lovai hajnalban ellettek meg. Az egyik előző nap sokat feküdt. A másiknál nem voltak nagy jelek, a viaszcseppeket kivéve az ellése előtt még délután nagyokat vágtázott a réten.

2013. jún. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!