Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyakiképzés két nyelven?

Kutyakiképzés két nyelven?

Figyelt kérdés

Szerintetek mennyire nehéz azt elérni, hogy egy átlagos gazdi átlagos kutyája (a saját kutyámra gondolok, nem arra amelyik 1000 szót ismer :)) egy adott viselkedést két eltérő parancsszóra is mutasson? Nagyon macerás így tanítani vagy könnyen felismeri hogy a két eltérő hangzású parancs ugyan arra a cselekvésre vonatkozik?


Konkrétan arra gondolok, hogy a kutya angolul is és magyarul is ismerné a parancsszavakat. Én úgy gondolom egyszerűbb lehet eleve így tanítani, mint a már megismert feladatokhoz kapcsolni az új vezényszót, vagy ha ismeri a kézjeleket akkor az utóbbi verzió könnyebb? Szerintetek?


2013. jan. 29. 18:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy vagyis két nyelven tanítani a kutyádnak a parancsokat, nehezebb, mert más a hangzása, és össze fog zavarodni :) De nem biztos.
2013. jan. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

ha már a kézjeleket ismeri akkor nagyon is könnyen meg tudod tanítani. én a párom miatt görögül tanítottam, de nagyon sokszor van ugy hogy magyarul szólok a kutyához is. megérti. egyrészt mert ismeri a kézjeleket. másrészt pedig a kutya nem úgy értelmezi a beszédet ahogyan mi, ő csak megtanulja az adott szót a cselekvéseihez kötni. így simán taníthatod a kutyádat arra is hogy pl. a tepsi szóra feküdjön, vagy bármilyen más szóra adott esetben idegen nyelv szavaira.


Kutyakiképzés két nyelven? tökéletesen működik. csak nyilván mindkettőt kell gyakarolni, máskülönben az elhanyagolt nyelven a parancsokat elfelejtheti.

2013. jan. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem nehezebb, ugyanannyi idő. Egy időben nekem is az volt a mániám, hogy megtanítom egy ritka nyelven is a vezényszavakra kutyát, hogy más ne értse, úgyhogy megnéztem a neten, hogy mondják héberül. Nem volt nehéz a tanítás, de végül abbahagytam, mert mégis milyen hülyén hangzik, ha egy mudit héberül utasítgatsz.:) Meg állandóan elfelejtettem a szavakat.
2013. jan. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Könnyen lehet. Nálunk csak az ültetésre van úgy 4 vezényszó, 6 kézjel és még jó pár testjel, mindre reagálnak.


Egyszerűbb, ha először megtanítod a kutyának egy adott jelre a feladatot és utána hozol be újat. Mindig a viselkedés megtanítása a nehéz, a vezényszóhoz kötés már pillanatok alatt meg van. Igazából mindegy, hogy kézjel vagy vezényszó-e az eredeti jel. Mikor új vezényszóhoz kötöd a feladatot, annyi a dolgod csak, hogy mindig mondod az új szavat a régi előtt. Jelen esetben például az ültetéshez akarod a sit-et behozni, akkor mindig mondod mikor ültetést kérsz, hogy "sit-ül". Néhány gyakorlás után már csak a sit-re is le fogja rakni a fenekét. A kézjeleknél hasonlóan, mutatod a kézjelet és közben mondod az új parancsszót. Nagyon hamar eredményes lesz!

2013. jan. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Tök egyszerű, mivel a kutya nagyobb részt egyébként is a testjelekből ért. Az már problémásabb lehet, ha mondjuk háttal van neked, és elkurjantod magad, hogy 'fekszik', mert akkor csak a hangjelre támaszkodhat. Szóval gyakorlás közben mindkét szót megfelelően meg kell alapozni. Mittudomén, egyik nap magyarul, másik nap angolul gyakorolsz. Én a kövi kutyámat gyümölcsneves parancsszavakkal akarom megtanítani, amúgy is zavaró, ha egy kutyával akarok foglalkozni, mondom, hogy 'fekszik', és a másik is pózba vágja magát:)
2013. jan. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nem unalomból akarom kétnyelvűre a kutyát, az unalmamat itt szoktam elűzni :). Nagyon szeretném ha egyszer terápiás vizsgát tennénk, ami Magyarországon csak magyar nyelven lehetséges a vizsga jellegéből kifolyólag. Viszont a tervek szerint egy év múlva angol nyelvterületre költözöm, ahol szeretnék majd a kutyával dolgozni is, mert a terápiás foglalkozás szorosan kapcsolódik a végzettségemhez. Tehát még nagyon az elején járunk a dolognak, de mégis itt az ideje alaposan átgondolni a kutya képzését.


Az is lehet hogy túldimenzionálom az egészet, marad a kutya angol nyelvű és ha oda jutunk leteszi ott a vizsgát és kész.

2013. jan. 29. 19:28
 7/16 A kérdező kommentje:
Most olvastam a válaszokat, nagyon megnyugtatóak, köszi szépen! Már épp kezdtem pánikba esni hogy ez nem fog menni.
2013. jan. 29. 19:33
 8/16 anonim ***** válasza:
Keresd fel a magyarországi terápiás szövetséget, ők tudtommal teljesen ingyen megmondják egy kutyáról, hogy alkalmas-e terápiára.
2013. jan. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Egyelőre csak a vizsga menetével kapcsolatban kerestem fel őket, illetve elolvastam a szabályzatot és megnéztem egy vizsgát. Laikusként nem merek ilyet kijelenteni, de az eddigi tapasztalatink alapján úgy gondolom, hogy a kutya nagy valószínűséggel már most átmenne a temperamentum vizsgán (kivéve helybenmaradás). Ha ismered a követelményeket tudod, hogy nem egy nagy kunszt, nem segítő képzésről van szó, a hangsúly a kutya nyugalmán és kiegyensúlyozottságán van.
2013. jan. 29. 20:17
 10/16 anonim ***** válasza:
De ha te kezeled a kutyát, akkor te fogsz vele beszélni is. Mi Hollandiában járunk kutyasuliba, és még a vizsgán is megengedték, hogy a parancsszavakat magyarul mondjam a kutyának.
2013. jan. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!