Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Andalúz lóval ugratás?

Andalúz lóval ugratás?

Figyelt kérdés

Kapok egy 6 éves andalúz lovat.

És szeretném tudni hogy mekkorát lehet-e vele ugratni?

És ha sokat edzek vele akkor ugorhat 1m-t vagy többet.

K

És van még 1 kérdés. A lovam Német... Szóval német gazdái vannak hogyan tudnék vele beszélgetni? egy idő után megérti?



2013. jún. 17. 14:37
 1/7 A kérdező kommentje:
és már bevan tanítva díjlovaglásra :)
2013. jún. 17. 14:38
 2/7 anonim ***** válasza:

Az ugratás szerintem relatív, sokan mondják hogy nehezebb lovakkal nem lehet ugrani mert nagyon terheli a hátsó lábát, de én egy sodrott pacóval tanultam meg ugratni, és sok "vékony" társánal sokkal nagyobbat és szebbet ugrott, meg látszott rajta, hogy szereti is. 1 méter fölött viszont nem ugrattam vele, talán csak szabadon próbáltuk 1-2szer.

Szerintem a hangsúlyra jobban figyelnek mint magára a szó jelentésére, de futószáron kívül ha a szavakhoz hozzátársítod a mozdulatokat szerintem nem lesz gond :D

2013. jún. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Minden ló képes valamennyit ugrani, de azért azt tudnod kell, hogy az andalúz nem kifejezetten ugrósportra lett tenyésztve ezért a felépítése se olyan mint pl.: egy oldenburginak. Emiatt valószínűleg soha nem is fog tudni akkorát ugrani mint az erre a célra tenyésztett társai. Nyilván valamennyire fejleszthető ez a tudás, nem írtad, hogy versenyezni fogsz vele vagy sem, de szerintem nagy versenyeken nem nagyon lenne esélyed. Amúgy meg igazából egyedfüggő, hogy mennyit ugrik, de ami fontosabb, hogy szívesen ugrik-e.

Attól függetlenül szerintem jó választás ez a fajta, intelligensek, könnyen tanulnak, és nem olyan nagy termetűek. Mondjuk én inkább díjlovaglásban tudom jobban elképzelni.

A lovak nem értik meg konkrétan a szavakat, hanem a hanglejtésből és a hangsúlyból következtetnek arra hogy pl.: rászólsz, mert rosszat csinált. Ha hallgat a nevére, akkor annak a hangzását rögzíti, nem azt, hogy őt konkrétan hogy hívják. Ha ugyanazon a néven szólítod, mint az előző gazdája akkor valószínűleg érteni fogja.

2013. jún. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Arra, hogy "ez nem ugró fajta", ennyit tudok mondani: http://www.youtube.com/watch?v=vlb1E4zA140


A beszédes kérdésedhez pedig az előzők már leírták a lényeget. Az én pónimat is hollandiából hozták, és már gyönyörűen dolgozik vezényszavakra futószáron, pedig csak pár hónapja jött Magyarországra.:)

2013. jún. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bő 120 cm-ig akármelyik andalúz ugrik veled, ha te stabilan és biztosan tudsz ugratni, kezdő ló kezdő lovassal nem képes akkora magasságokba eljutni, nyilván.

A nyelvvel nincs semmi baj, nem a szavakat érti meg, hanem a a hangzást, a hanglejtést, hangsúlyt, ilyesmiket jegyzi meg, és köti össze azokkal a dolgokkal, amik utána következnek. Szó szerint emberi nyelven az életbe nem fog valójában, hagyományos értelemben véve kommunikálni veled...

2013. jún. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy be van tanítva díjlovaglásra, olyan van, hogy idomítólovaglásban X szintig képzett... Amit nyilván szinten kell tartani, mondjuk.
2013. jún. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Már mindegy.

Mégsem vesszük meg. Nagyon gyanus az akitől vettük volna.

Kértem a paciról videót és 1 nap alatt elromlott a gépe és nincs kamerája. (nem tudom akkor 4 napja hogy fényképezte a lovat)

na mindegy is...

Azért köszi a válaszokat.

Megy a keresés tovább!

2013. jún. 18. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!