Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A ló mindig megáll az akadály...

A ló mindig megáll az akadály előtt, belenevelték. Mit lehetne csinálni?

Figyelt kérdés
Tartok attól, hogy velem is meg fog állni, és azt nem tudom kiülni, olyankor repülök, de nem szeretném megerősíteni benne ezt, hogy velem is szabad, amit a régi gazdájával csinált. Díjlovaglásra, meg túrákra vettem, arra tökéletes is, de most egy díjugratós lovardában tartom, minden adott az ugráshoz, szeretném gyakorolni, de az előző gazdája ráhagyta, hogy "fél" a színes rudaktól, nem ugorja át. Próbáljam először azt, hogy futok és mellettem ugorjon, vagy mit?
2013. jún. 17. 23:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Szabadonugróban próbálkozz először szerintem.
2013. jún. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szabadonugróban kellene először próbálkozni. Aztán cavalettizzetek fehér és színes rudakkal is. Ha ez megy, mehetnek a gimnasztikai sorok, de ezt majd az edző eldönti. Ha nagyon reménytelen akkor inkább hagyd a pályán való ugratást vele, átverni/rúgdosni nincs értelme az akadályon. Terepen ösztönösen át fog menni az akadályokon.
2013. jún. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Terepen átmegy, sőt a régi gazdájával pályán terepakadályokat is ugrattak (ott volt pár farönk "militarypályának") csak a színes rudakkal nincs kedve. A cavaletti jó ötlet, köszönöm! Szabadonugróra sajnos nincs lehetőség egyelőre, mert nincs bekerítve a pálya, viszont forgalmas út mellett van, futószáron, vagy vezetve tudom ugratni.
2013. jún. 18. 08:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni, van-e kedve, egyáltalán szeret-e ugrani, ha nem szeret, megette a fene, nem érdemes erőltetni, mert sosem fog jó kedvvel, örömmel ugrani, és egy idő után már az edzéseket sem várja, próbál kitérni a munka elől.

Kicsit húzd fel az agyát, pörgesd fel az edzés alatt, pont annyira, hogy legyen kedve menni, és úgy próbálj meg ugrani, először csak egy kis X-et, mindig fokozatosan kell ezt csinálni, ha egyből egy komplett akadálysort akarsz megugratni vele 120 körül, azzal végleg elvágod nála a dolgot, ahogy az alap belovaglás után sem a vágtapiruett következik... :)

Két szár, két csizma közt lovagold előre, ha kell, csapj rá párat, de ugorjon így vagy úgy - azt tanulja meg, hogy nem tagadhatja mg az akadályt azért, mert úgy tartja kedve, ugyanis Te vagy a vezér, nem pedig ő - de az ennél további feladatokat ugróban én nem erőltetném, ha azt érzem, hogy a lónak herótja van tőle.

2013. jún. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Pivekla ***** válasza:

Én biztos hogy nem küldenék be olyan lovat folyosóra aki fél a színes rudaktól... Balesetveszélyes. Ez olyan hogy nem tudsz úszni ezért kezdj a mély vízben, különben sosem fogsz megtanulni. Aha, jól belefulladsz.


Én úgy kezdenék neki hogy a pálya egy bizonyos pontjára leteszek egy darab színes rudat, és kicsit odébb elkezdem futószárazni a lovat. A lényeg hogy elengedetten tudjon dolgozni, oda se figyeljen a rúdra. Amíg kifelé tekintget, vagy foglalkozik vele addig futószárazod, gyakran kezeket, jármódokat, iramot váltva.

Amint nem foglalkozik vele lehet egyre közelebb kerülni a rúdhoz, majd idővel szépen óvatosan átvezetni rajta.

Fontos hogy legyél vele türelmes, ha elkezd hátrálni, vagy odébb ugrana akkor ne rángasd, azzal még jobban megijeszted, inkább keresse meg magának a biztos távolságot, és a feladat az legyen hogy ott nyugodtan tudjon ácsorogni, aztán majd szépen lassan lehet közelebb vezetgetni.

Ha már át tud rajta sétálni veled lépésben, akkor futószáron is ráküldheted, majd ügetésben is.

Nyeregből pedig majd ugyanez elölről. Először a rúd látványa mellett tanuljon meg nyugodtan dolgozni és majd utána csak fölötte.

2013. jún. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!