Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Akadémia Lovarda milyen?

Réti Major kérdése:

Akadémia Lovarda milyen?

Figyelt kérdés
Lovasoktatás, színvonal, iskolalovak, igazából minden tapasztalap érdekel.
2013. jún. 18. 08:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Ideális esetben amúgy nem is osztályban zötyögnek az emberek, hanem egyedül, max kettesben tanulnak, és nem 30 perces órák vannak, hanem X összeg/alkalom, ami igazodik a lovashoz, a lóhoz, és nem feltétlenül tartalmazza előtte a bemelegítést (bár kezdőknél de, mert maguktól nem biztos, hogy jól csinálják). Nyilván kezdőként van, hogy az ember koncentrációs képessége még rövid, profiknál is lehet kimerültség, ilyenkor van, hogy 15-20 perc elég, máskor meg 60 perc után úgy kell letoloncolni a lóról, mert jönne más is... Azok alapján amiket itt olvastam, meg a többi ilyen témában, én ide be se tenném a lábam, anno hasonló helyen szedtem össze én is olyan ülés-, és egyéb hibákat, amiket lassan két éve alig tudok teljesen kigyomlálni, kijavítani, mert annyira rögzült, mivel senki se figyelt rám...

A lovak se lehetnek túl kipihentek, ha a szünnapon is rendszeresen VIP tagok nyúzzák őket...

2013. jún. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Tömegnyomor.
2013. jún. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Amy4 válasza:

Sziasztok!


Én kb 2 hónapja járok az Akadémia Lovardába és a környezet maga nagyon tetszik, a lovarda melletti tó, kacsákkal stb :)

A többi lovardákhoz képest drágább, de úgy gondoltam, hogy nem baj, nyilván ez a minőségi oktatás színvonalát tükrözi.

HÁT SAJNOS TÉVEDTEM....!

A két hónap alatt majdnem az összes oktatónál voltam, mert elmondásuk szerint nem igazán tudnak biztosra egy oktatóhoz beírni....(kivéve ha VIP oktatásra megyek, ami nagyon drága persze...)

Konkrétan 2 olyan oktatónál voltam eddig csak, akik valóban tapasztaltak, tanítanak és megfelelő instrukciókat is adnak. Ők viszont tényleg jók!

Megfigyeléseim szerint még 1-2 ilyen oktató dolgozik a lovardában akikre a fentiek igazak.


Ami a többi oktatót illeti, tehát sajnos a többséget, azok még egy kezdő szemével is egyértelműen észrevehető, hogy tapasztalatlan, bizonytalan, alig adnak instrukciót, nem javítja ki a hibáidat sem. Bármit csinálsz, az "húúúú naggyooon jóóóóó, ügyes vaaagy!!" miközben a már korábbi órákon,normális oktatóval, meg pont a helytelen lábtartást próbáltuk javítni....Szóval akkor ez most hogy van???


A lovak fizikai állapotát sajnos én nem tudom megítélni, viszont párszor már észrevettem, hogy elég mélabúsak, sokszor nógatni kell őket, mert nem akarnak még ügetni sem. Olyan is volt már, hogy még a simogatást sem tűrte egyik- másik, annyira fásultak szegények... :(


Úgyhogy elgondolkodtató, hogy lovardát váltsak, mert én azért választottam őket, hogy színvonalas oktatást kapjak és biztos alapokat.


Megpróbálok bekerülni a "normális oktatók" közül valamelyikhez, fixen és akkor rendben lesz, de ha nem sikerül, akkor sajnos máshova kell majd járnom, pedig a lovarda megközelítése nekem jó.


Bocsi, jó hosszú lett :)

2013. okt. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
15%

Szia!


Hátulról kezdem.Ilyen problémának nem nevezhető dolgon akadsz ki,hogy szerinted a lovak mélabúsak..gondolom nem vagy még tapasztalt lovardajáró,vagyis elég fiatalka lehetsz,avagy még nem tapasztalatból írsz.

A lovardai lovak többsége mélabús,hogy Te,kedves kezdő lovas,ne szard össze magad,vagyis csak magadra figyelve tanulhass lovagolni.Ellenkező esetben azt írnád,a lovak "megbokrosodnak" vadak,félelmetesek.:)Nem mersz felülni rájuk,akkor is oda lyukadnál ki,hogy a lovarda,az oktatók rosszak.

Te mint kezdő lovas,tapasztalat nélkül el sem tudod dönteni ki a jó oktató,ki az aki nem.Mint tudjuk,a lovaglás,maga a folyamat ami alatt elsajátítod ennek a művészetét úgy ,hogy a méla bús ló is jobban érezze magát alattad és elkezdjen mocorogni,ahhoz nem egy dologra kell figyelned,hanem sokkal többre,amihez idő kell,NEM UTOLSÓ SORBAN EGY ALKALMAZKODÓ LOVAS aki figyel hogy jobbá tegye a lóval való kapcsolatát.Közreműködő lovas nélkül,a legjobb oktató is csak egy futószárazó mókus marad.Ez egy rendszer,az oktatók(az oktató és a lova)valamint a lovas.


A simogatást minden ló tűri,ez nem fásultság kérdése,hanem a közeledés kérdése inkább.Miként akarsz hozzányúlni.Lóismeret,avagy a ló típusának ismerete.

Mit szólnál ahhoz,ha az oktatás ideje alatt azt a kis jó dolgot ami csinálsz,nem tenné jóvá a tanár?Egyszerűen nem tanulnál belőle,ne tudnád hogy azt a valamit épp jól oldottad meg.Ez a lényeg,mindenhol hasonlóan tanítanak,nem csak a Te lovardádban szerintem.

Az pedig hogy drágább,elég sok ló van ott,elég sok bértartott pacival,gondolom lovász is van ott,akiknek a bérét,a lovak takarmányát fedeznie kell úgy hogy a télvíz idejére időben el legyen raktározva a széna és szalma.

Ha tehetném én is árat emelnék,de itt vidéken nem lenne okos dolog.

Szóval én azt mondom,nem szép dolog oda szarni ahol eszel,ha pedig nem tetszik ne járj oda,pláne rontani egy létesítmény hírét sem hinném hogy okos dolog.Inkább válts csendesen az intelligensebb.:)

2014. febr. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
77%
Azt azért csendesen megjegyezném, hogy attól, hogy egy ló nem vág le, és rohan ki a vakvilágból, még nem evidens, hogy mélabús, kedvetlen. Én ültem olyan iskolalovon, aminek volt kedve menni, iskolalóhoz képest is biztosan reagált apróbb segítségekre is, nem tötyögött, lendületesen, jókedvűen ment, nem volt agyonhajtva, kifárasztva (amíg én ismertem legalábbis), ellenben szinte soha nem volt egy rossz mozdulata se. Attól, hogy iskolaló, ez még nem mentség a fásultságára, hogy a berögzült rutinjából csinál mindent akár még tapasztaltabb lovas alatt is, és alig tudod rávenni, hogy kezdjen dolgozni, gondolkodni..
2014. febr. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
54%
Akkor azon az egyetlen lovon kell megtanulni lovagolni és csendesen lovardát váltani.Ennyi.:)
2014. febr. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
54%

Ezt írod hogy : "Én ültem olyan iskolalovon, aminek volt kedve menni, iskolalóhoz képest is biztosan reagált apróbb segítségekre is, nem tötyögött, lendületesen, jókedvűen ment, nem volt agyonhajtva, kifárasztva (amíg én ismertem legalábbis)"...Tehát érdemes lenne újra megnézni ,mert benne van a pakliban,hogy mostanra szegény ló szintén azt gondolja mint a többi sorstársa,"hogy most már szarok rá,rugdoss szét.."


Hozzáfűzném,a jó lovas a befásult lovat is el tudja lovagolni,így az itt felsorolt kifogások csokra,a nem tudásról ad tanúbizonyságot.Nagy általánosságban véve,ne vedd magadra.

2014. febr. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
"Hozzáfűzném,a jó lovas a befásult lovat is el tudja lovagolni,így az itt felsorolt kifogások csokra,a nem tudásról ad tanúbizonyságot.Nagy általánosságban véve,ne vedd magadra." - az a baj, hogy ezek a lovak viszont kezdők alatt mennek, és ők nem fogják tudni rávenni őket, hogy na, ugyan már... ÉS ez az esetek többségében tény. Ellenben annyira nem megerőltető, ha valaki odafigyel, hogy a lova, amin oktat, ne csússzon-másszon, és a harakirin gondolkozzon, ha csak arra gondol, hogy nyereg, vagy kantár. Az olyan lovat nem szeretem, ami mindentől megugrik, teszi magát jobbra-balra, mármint az nem iskolalónak való - de attól, hogy élénk, van menőkedve, és szépen dolgozik, még nem kell "idegbetegnek" lennie. Nyilván egy tapasztalt, ügyes lovasnak mindegy, az bármilyen lóból csinál egy használható, jó lovat, de egy kezdő nem.
2014. febr. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
18%

A kezdőt futószárra teszik.Addig nem engedik el,amíg nem ül mindhárom jármódban független kezekkel.


A lovardákban is sok különböző képzettségű és vérmérsékletű ló található,hogy mindenki megtalálja a neki megfelelőt.


Ugyan már...:) mikor dolgozik az a szerencsétlen eleget,lovacskázni vágyó szúrós seggű kezdők alatt,ugyan melyik lószerető oktató ,vagy tulaj fogja még nyúzni a szabadnapján.


Olyat mondjatok,ami érdemben kivitelezhető és a lónak is jó...ne mindig a ló legyen útban,hogy az újgazdag rózsaszínbe öltözött barbi baba jellegű elkényeztetett kis csaj ne csíkozza össze a szintén rózsaszín bugyiját.


A kezdők alá futószáron a tudáshoz megfelelő ló kerül és így tovább.


Az már probléma ha mindig a lóban-oktatóban-lovardában keresik a hibát.


Belülre is kéne tekingetni időnként.

2014. febr. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vagyok benne, hogy érzelmi harakirit követek el, de annyit muszáj hozzá szólnom a dologhoz: Egy fél órás próba lovaglásra elmentem, lehoztak 20 perc alatt. A ló menni nem akart, nem hogy még ügetni is. Én nem vagyok tapasztalt lovas, biztos én vagyok hozzá a hülye, de ha már ennyi negatív élményt osztottak meg, akkor nem biztos, hogy az emberek a hibásak.
2014. márc. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!