Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Díjlovaglás pálca nélkül?

Díjlovaglás pálca nélkül?

Figyelt kérdés
3 hónapja kaptam a lovam, 16 éves kisbéri herélt. Régen díjlovaglásban versenyzett, aztán sérülés miatt nem lovagolták, én két hónapja kezdtem visszahozni a munkába, pár hete már komolyabban díjlovagolok vele. De sose használtam pálcát mert csinál mindent csizmára, derékra, szárra, eleinte makacskodott, meg próbálkozott meddig mehet el, de ha durva volt a helyzet, egy erőteljesebb szár rántásra is abbahagyta, mert finom a szája. Azóta semmi baj nincs vele, nagy menőkedve van, de ha azt kérem, szint helyben üget, vagy lassan lép, tud pl combra engedést, állításokat hajlításokat, tolódásokat. Semmi se tökéletes ennyi idő alatt, de szépen feljődik meg dolgozik. De azt mondta egy ismerősöm, hogy sose fogja teljesen szépen csinálni pálca nélkül, mert azzal lehet egyszerűen tolni a farát. Én viszont nem tudok annyira hosszúpálcával lovagolni, mindig megütöm véletlenül a lovat, elhagyom, ha kell akkor elfelejtem, hogy nálam van, beakad, stb. Használjak hosszúpálcát vagy nem kell?

2013. jún. 19. 11:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha megy pálca nélkül, akkor nem kell. Ez is csak egy SEGÉDeszköz, mint mondjuk a kikötőszár, ha nem kell, akkor felesleges használni :)
2013. jún. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kikötőszár és a pálca között azért hatalmas különbségek vannak, egyszerűen meg kell tanulni hordozni és használni, aztán nincsen vele baj. A pálca jó, mert egyértelműsíti a segítségeket, amikor szükséges, nem arra szolgál, hogy büntesd vele a lovat, viszont főleg, ha új dolgot tanítasz neki, amit nem ért teljesen, hatalmas segítség neki, ha ott a pálca, és "elmagyarázza" a dolgot.

Nem kell, hogy mindig nálad legyen, bár amíg nem tudod teljesen használni, hordozni, én minden nap azzal szállnék fel,és megtanulnám kezelni - ha nála most esetleg nem is fogod végül használni, később, más lovakon nagy szükséged lehet rá, és mindig jobb egy kiegyensúlyozott lovon megtanulni, mint egy olyanon, ami egy isteneset alád rúg, ha véletlenül birizgálod a pálcával az oldalát... :)

2013. jún. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!