Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek könnyen elkap...

Szerintetek könnyen elkap betegséget?

Figyelt kérdés

Szaisztok, már elég sok kérdést tettem fel.. :)

De még gondolkodunk, ezért van ennyi.

Szóval, a kérdés pontosabban:

Lesz lovam, de még nem tudom, itthon tartsam-e, vagy a kettővel arrébb lakó szomszédnál, akinek már van két lova. ? A másik meg hogy anya azért fél lovat venni, mert mindig azt mondja, hogy ,, mi van ha megbetegszik? " (ezt arra érti, hogy kólikája lesz, és annyira drága lesz a műtét, hogy nem bírja fizetni..) de én nem értek ezzel egyet, mert azért szerintem ha jól tartjuk, annyira könnyen nem betegszik meg,és ha meg is betegedne, fél kilométerre lakik az állatorvos barátunk, aki bármikor kijön, ha megkérjük.. Szóval szerintetek könnyen elkap betegséget? (Nem arról van szó, hogy nincs pénzünk, mert tudunk lovat venni, minden hónapban tartani, minden költséget kiszámoltunk, csak ettől a nagy és drága betegségektől fél anya..)

A másik meg, hogy hol lenne jobb neki?

Szomszéd:

Két háznyira lakik tőlünk, van két lova, legelője, istállója. Ott van neki egészségügyi cuccai, szól nekünk, ha gond van, és mivel gimibe megyek (4kor jövök haza..)nála lenne, ameddig én nem jövök, utána viszont kimehetek vele lovagolni. De! Mondjuk nyáron, ha többet szeretnék lovagolni, akkor minden nap megyek hozzá a lovamért, és este visszahozom? Az nem nagy gáz? :o + minden este majd hatkor átviszem a lovam lovaglás után?


Nálunk:


Minden ugyanígy kivéve, hogy egy pónival lenne, viszont napközben csak a szomszéd lenne itthon (aki egész nap a kertben van és azért ért a lovakhoz, + ő a nagybátyám) és kettőig egyedül lennének.. de ha baj lenne, annyira profik viszont nem vagyunk, mint a lótartó pasi.. Viszont így bármikor láthatom, ha akarok csak este kilenckor jövök vissza vele, addig vagyok vele ameddig akarok stb..

Vagy az gáz lenne, ha a szomszédtól áthoznám és ha vele akarok lenni egy kicsit, akkor építenénk egy bokszot neki, és addig nálam lenne, után ameg mondjuk este vagy másnap újra átvinném a szomszédhoz?


Elég tanácstalan vagyok.. :( Segítsetek légyszi, de csak durva beszólások nélkül, van így is elég gond.


Köszönöm ! :)



2013. jún. 19. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a helyedben a 2. szomszédban tartanám, ha jó a viszonyotok, és meg tudtok egyezni az árban. Van tapasztalatuk a lótartásban, és otthon vannak. Úgy is kb akkor láthatod, amikor akarod.

Ha jól van tartva, minőségi takarmányon, akkor is megbetegedhet, bár sokkal kisebb rá az esély. Kólika lehet pl frontérzékenység miatt is. Van olyan ló aki hajlamos rá, van aki kevésbé. Ha időben észreveszik, jól kezelik, műtét nélkül is meg lehet úszni.

2013. jún. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szomszéd! A másik meg ha beállt már egy etetési időre akkor ne cibáld csórót jobbra-balra, hogy majd másnap visszaviszed csak összezavarod és ideges lesz, mert nem fogja tudni hol is a helye.

Betegség: ugyanúgy bekólikázhat a szomszédnál is nem csak nálad annyi a különbség, hogy ő lótartó révén nem fog kétségbe esni, ellátja, kezeli, szól neked.

2013. jún. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, énis így gondolom. :) Akkor bértartásba megpróbálom a szomszédnál. :) Köszönöm!
2013. jún. 19. 16:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, a ló relatíve könnyen szerez sérülés, teszem azt mondjuk egy kutyához képest. Nekem pl egy hónapja ment tüske a szemébe, és még szerencsém volt, hogy relatíve könnyen kijött így megúsztam 30k-val.

Ismerősöm lova tavaly szétrúgta a lábát, az úgy 250k-ba fájt neki a végén. Szóval jogos a félelem, kemény orvosi költaségeket lehet szerezni, és ez olyan, ami tényleg beleset, tehát önmagában jó tartással nem tudod megelőzni, szóval ezzel is kalkulálni kell.

2013. jún. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!