Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Abortusz után 1 hónappal még...

Abortusz után 1 hónappal még könnyen el lehet kapni gyulladásos, fertőző betegséget?

Figyelt kérdés
1 hónappal ezelőtt kellett abortuszon átesnem, és most apró szurkálásokat érzek a petefészkem és a méhem környékény. Lehet,hogy még nem "forrt" össze a seb és elkaptam vmi gyulladásos betegséget.Műtét óta nem volt egyáltalán nemi kapcsolat és még fürödni sem fürödtem,maradt a zuhanyzás.
2013. ápr. 16. 09:38
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
miért volt abortuszod?
2013. ápr. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Normális a szurkálás. Nem feltétlenül gyulladásos fertőzés, habár ilyenkor könnyebb elkapni bármit. Nekem még gennyes folyásom is volt (fél tenyérnyi gennydarabbal!!!), de a doki azt mondta, csak akkor érdemes aggódni, ha az első vérzés után sem múlik el.

A nemi élettel tényleg jó kivárni a 6 hetet, a higiéniára pedig nagyon figyelj oda (min. naponta válts fehérneműt, ha beszennyeződik, akkor gyakrabban, vagy használj tisztasági betétet, ha nem is tusolsz, csak egyszer, de úgy érzed szükséges, mosakodj meg, stb. gondolom magadtól is tudod)! Ha úgy érzed, menj dokihoz, de nagy valószínűséggel nincs komoly bajod.

2013. ápr. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!