Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lócsemege a legfinomabb...

Milyen lócsemege a legfinomabb? Nem jön oda a legelőn.

Figyelt kérdés
Szereti azt játszani a lovam, hogy mikor mennék érte, arrébbsétál, megkerüli a másik lovat, felvágtázik a hegyre. 10 hektáros legelőn ezt a végtelenségig tudjuk játszani, úgyhogy jutalomfalattal szoktam megfogni, ha hallja a zacskócsörgést, tudja, hogy van nálam jutalomfalat. Viszont a méteres dús finom zöld füvet, lucernát nem hagyja ott akármilyen falatért, friss almát meg nem tudok sokáig a zsebemben tárolni. Kinek milyen lócsemege jött be? Főleg a boltban kapható, préselt kemény tartós cuccok érdekelnek, amiket lehet táskában, zsebben tárolni hetekig.
2013. jún. 20. 14:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát...én ilyet nem ismerek.

Én "suttogok" a lovammal. Nem kergetem. Szépen besétálok a karámba,arrébbmegy,én megyek kb 2 lépést és megállok. Odajön és hozzámbújik. Olyan aranyos!! :D

Míg loviba jártam,vödörben vittem föl zabot és szóltam neki,mindig odajött,mert mindig tudta hogy van nálam valami :D

2013. jún. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 x) ***** válasza:
Semmiképpen ne csalogasd csemegével. Csak annyit érsz el vele, hogy anélkül már oda se fog menni hozzád. Semmi értelme. Inkább ülj le a karámban és várd meg amíg odamegy hozzád.
2013. jún. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az a jó, ha nem jutalomfalat miatt jön oda, hanem magától, soha ne kergesd, mert ez rögzül benne, és aztán fél órákig hajszolhatod. Menj be, állj meg, szólítsd a nevén. Az elején jutalmazhatod érte akármivel, amit szeret, teljesen mindegy. Ha bízik benned, és te vagy az alfa, nem ő, akkor oda fog menni.

Az enyém happy horse-os jutalomfalatot kap néha (munka után az etetőjébe teszem), gyógynövényes mentásat most épp, de bármelyiket szívesen ette, amit eddig vettem neki tőlük, de lehet kapni sok félét, ki kell próbálni.

2013. jún. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilyen lovam, vagyis csak volt mert megjavult. :) Előtte rossz helyen volt tartva, aztán nálunk is először kisebb karámba volt ott gond nélkül odajött, de ahogy kiraktuk nagy ( 7 ha)legelőre na ott már volt, hogy fél óra mire türelmesen megbírtam fogni, vagy meg sem bírtam fogni és 1 óra múlva újra próbáltuk. Nem biztos, hogy eredményes megvárni amíg odajön mert beletelhet fél napba is, még nem hagyná ott érted a jó takarmányt és a társait. Nekem az vált be hogy annyira megközelítettem amíg észrevett, de nem kezdett el elsétálni tőlem. Mindig vittem répát és mikor már figyelt akkor szépen kettétörtem és már jött is a hangra. Szerintem semmi rossz nincs abban , hogy csemegével mész hozzá a lényeg a bizalom elnyerése, ha már megfogtad vakargasd ne vidd ki rögtön. Az is segít, ha már megfogtad kiviszed, de nem dolgozol vele, megpucolod, foglalkozol vele, "ápoljátok a kapcsolatotokat". Lehet, hogy ez a probléma oka mert rájött, hogy ha megfogod munka van utána.
2013. jún. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem fél, csak játszik, nem akar bejönni dolgozni a legelőről. Ha finom falat van nálam, odajön pár perc rohangálás után, ha semmi, akkor fél órát ácsoroghatok, körbevágtázik körülöttem, elszalad, visszajön, bokkol, zászlózik, nagyon jól szórakozik rajtam. Aztán egyszer csak odajön, és hagyja, hogy feltegyem a kötőféket :D
2013. jún. 20. 15:14
 6/12 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Akkor örülj neki, ilyen boldog én biztos, hogy nevetnék rajta, míg nem jön oda és bohóckodik aztán majd megfogom csak annyival előbb indulj el :D
2013. jún. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, én is imádom nézni, főleg, hogy óriási a terület, és csodaszép, ahogy szabadon galoppozik körbe, csak egy idő után unalmas kezd lenni, mikor megáll, elindulok felé, és kezdi újra a mutatványt. Pláne, hogy pályán meg, mikor dolgozni kéne, full sánta, úgyhogy csak pucolás, lábmosás, és egy kör ügetés vezetve amit ki kell bírjon munka címen..:)
2013. jún. 20. 15:40
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül van szükség itt lócsemegére, hisz csak elszemtelenedik, és végül az lesz hogy semmit nem akar majd megcsinálni ha csak nem kap érte kaját. A problémát ezzel nem oldod meg csak súlyosbítod. Meg kell tanulnia engedelmeskedni a vezetőjének, akár földről akár hátról.


A ki mozgat kit elvre támaszkodva régen rossz ha ő mozgat téged, egyértelművé teszi hogy kettőtök közül ő a vezető és te csak a játszótársa, a pajtása vagy, tehát nem tisztel.

Ezért az elején én azt csinálnám hogy, menekül? oké de akkor ne azért tegye mert éppen olyan kedve van, hanem azért mert én kérem tőle. Ostorral kergesd meg kicsit, ne hagyd hogy legeljen, egy percig se legyen nyugta. Végül belefárad és megadja magát, ilyenkor megfogod és hagyod legelni, ez a jutalom. Ezt is fokozatosan napi 1x-1x csinálhatod és meglesz az eredménye hidd el. Tudni fogja hogy csak akkor lehet nyugta, akkor legelhet ha oda enged magához. Az elején 10-15 percig hagyd és fokozatosan csökkentsd azt időtartamot, végül már nem is fogja igényelni hogy ő legelni akar, amikor megvan fogva.


Aztán van itt egy úgynevezett "bekerítős hadművelet". Lehet úgy hogy viszel magaddal villanypásztort "elkergeted" a lovat a legelő egyik sarkára, ott oda kötöd a karámhoz a villanypásztort, olyan messze tőle hogy ne menjen el. Aztán a karám másik széléhez is oda rögzíted, és egyszerűen megfogod. Nem muszáj ráznia a villanypásztornak, és hacsak nem ugorja át akkor egy idő után feladja mert nem tud hova "menekülni" és megtudod fogni. Ezt így fokozatosan ha csinálod akkor végül már arra is oda fog menni ha csak villanypásztort lát a kezedben.


Meg mondjuk én zárt karámban/pályán is gyakorolgatnám vele, hogy ha hívom akkor bizony jöjjön. Vagy minden munka után, direkt leválasztanám a legelő mondjuk negyedét villanypásztorral, és ott amit pályán gyakoroltunk kérném tőle. Ilyenkor már nincs munka és amint oda megy és megtudod fogni, egyből mehetne is a dolgára, így jó érzéssel kötné össze.

Sokszor csináld vele hogy megfogod és kötőfékben sétálsz vele, hagyod kicsit legelni, majd elengeded, vársz egy kicsit ott maradsz mellette, és újra megfogod, ezt sokszor ismétled így.


Amit én még próbálnék hogy egy másik ló hátán mennék közel hozzá, mondjuk a ló hátáról nem igazán lehet megfogni, úgy meg ha leszállsz még eltud futni, de egy próbát megér.

Csinálj néha olyat hogy amikor már oda enged magához akkor csak simizd meg, esetleg ülj le mellé pár percre majd menj el.

Legyél nagyon következetes vele, a ló lássa az ok és okozat összefüggését, hogy mi után mi következik, és mit miért kap, vagy épp nem kap.


Valahogy muszáj kinevelni ezt belőle, oké hogy legelni akar, de azt csinálhatja egész nap, szóval nehogy már neki álljon még feljebb hogy ha időnként kiakarom vinni 1-1órára, hát álljon már meg a menet, én biztosan nem hagynám rá, tiszteletlen viselkedés a részéről, és ha még ezért támogatod is akkor tőr csak ki igazán a káosz.

2013. jún. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Mivel már 20 éves, és nemrégóta az enyém, úgy vagyok vele, hogy inkább együtt élek a problémával, ha ennyi ideig ráhagyták, nem biztos, hogy ki tudom belőle nevelni. Ugyanakkor ha már megfogtam, onnantól rém jóindulatú, pályán abszolút kontrollálható, kezdőbb lovas vagyok, mégis megcsinálja nekem amit csak kérek, már 2 hét után tudtam vele vállat be, combra engedést, ugrásváltást csinálni. Parellizek vele, az megy, azzal szeretném elérni, hogy egy idő után azt is megtanulja, hogy odajön, ha hívom, ehhez viszont oktató segítségét fogom kérni, mert egyedül nem akarom elrontani.
2013. jún. 20. 21:43
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az semmit nem jelent hogy 20 éves. Az a lényeg hogy tisztel-e vagy nem. Neki az természetes hogy tiszteli azt, aki feljebb van a rangsorban. A pillanatnyi viselkedésed számít nem az, hogy eddig mit csináltál vagy mások hogy viselkedtek vele.
2013. jún. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!