Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hőségriadó - lovagolni ilyenkor?

Hőségriadó - lovagolni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Szeretnék már felülni, de nem akarom, hogy baja legyen, vagy szenvedjen ilyen melegben. De azért este 6 - fél hét körül már felülnétek? Nem nagy mozgásra gondolok, kis lépés-ügetés, esetleg egy csöpp vágta, semmi komoly...

2013. jún. 20. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor lovagolj vele amikor nem tűz annyira a nap s ha nincs nap akkor kb 28 fok alatt
2013. jún. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kelj fel hozzá hajnalban, akkor csodálatos idő van. 4-5 óra környékén kimész, kb 8-ig lehet vele dolgozni, de akkor már kezd felmelegedni az idő.

Vagy este 6-7 után, bár nálunk még most is 32 fok van...

2013. jún. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek, nálunk is ugyanolyan meleg van még, mint napközben, este 10 előtt alig kezd el lehűlni. Hajnali 4-5 az egyedüli időpont amikor kényelmesen lehet ilyenkor dolgozni, már világos van és kellemes hűvös.
2013. jún. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amúgy ha hajnalban nem tudod megoldani, akkor nyilván a lehető legkésőbbi időpontban este, ami még megfelelő nektek. De csak keveset és óvatosan. Ha fúj kicsit a szél akkor jobb, mintha fullasztó meleg lenne nulla légmozgással. Nagyon fülledt levegőjű idő esetén jobb nem terhelni az állatot és magadat sem, nagyon megterheli a szívet is.
2013. jún. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha karámban lovagolsz, akkor ilyen fél 8-8 körül lepucolod és felülsz még simán tudsz vele dolgozni másfél órát. Fújd be magad szúnyog riasztóval, mert azok meg fognak enni. Terepezni is lehet, ha nem parázol, hogy rád sötétedik :D Ilyenkor azért, fejlámpa és láthatósági mellény legyen rajtad, na meg az sem árt ha egy piros biciklis lámpát is magadra erősítesz.(nálunk nem sokára éjszakai távlovas verseny lesz, szerintem tök buli :D)


Amúgy meg jah... hajnalban van jobb idő.

2013. jún. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Pivekla ***** válasza:
41%

Vagy kora hajnalban vagy este lovagolj vele. Szerencsére hamar világosodik és még este kilenckor sincs sötét.

Reggel 5-6 óra körül a legkellemesebb, és körülbelül este 8-ra hűl le ismét ilyenre az idő.


Napközben a legnagyobb melegben semmiképp se ülj róla, nem egészséges neked sem és a lónak sem!

2013. jún. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Terepre nehogy kimenj dél, 1 óra körül! Kimentem én is, és vágta közbe elájultam a lovon, és leestem!
2013. jún. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!