Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti hány év/hónap alatt tanulta...

Ti hány év/hónap alatt tanultatok meg lovagolni?

Figyelt kérdés

2013. jún. 9. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lovagolni nem lehet megtanulni, még a legnagyobbak is mindig úgy érzik, van hova fejlődni, nem tudnak mindent. Én se szeretem visszanézni videón a lovaglásomat, mert lehetne még szebben, jobban. Mindhárom jármódban biztos ülésem, hogy biztonsággal mehessek terepre, és alapvető patanyomfigurákat képes legyek bármelyik jármódban megcsinálni, nekem nagyon lassan, 3-4 év alatt alakult ki, több edző is letett rólam, most mégis egész jó lovas vagyok már, a versenyzés felé kacsintgatok, csak nem volt szabad feladni.
2013. jún. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó lovas holtig tanul.
2013. jún. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Jó lovas holtig tanul. :)

De egyébként 3 alkalommal voltam futószáron, már a második alkalomkor vágtáztam. Lassan 7 hónapja lovagolok, de még mindig van gondom a vágtával. Bár igaz, hogy a tél miatt 3 hónapot kihagytam. Most hozom be azt a 3 hónapnyi lemaradást. :)

2013. jún. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%

3. vagyok.

Az edzőm több mint 30 éve lovagol, és tőlem, friss lovasként tanult meg egy dolgot. :D

2013. jún. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi!:D
2013. jún. 9. 20:46
 6/9 anonim válasza:
Olyan nincs, hogy valaki mindent hibátlanul megtanult.De én már 2-3 év után most versenyezhetek.
2013. jún. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy erre konkrét időt lehet mondani... Én pl egy év után ugrottam, terepre jártam, de ehhez hozzá tartozott, hogy a saját lovamon tanultam meg, folyamatosan ugyanaz a ló volt alattam, hetente 5-6 alkalommal jártam, és az edzőm is olyan volt.


Barátnőmmel együtt kezdtünk, ő több, mint 3 év után jutott el "az én szintemre", neki nem volt saját lova, 3-4 lovon tanult lovagolni, hetente 2 max 3 alkalommal járt.


Elég sok minden befolyásolja. Igaz, hogy "jó lovas holtig tanul", de ez attól is függ, hogy mi a cél, milyen és mennyi lovon tanulsz, hányszor van lehetőséged, milyen az edződ... :)

2013. jún. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lassan 30 éve tanulom, de még bőven van mit... :-)
2013. jún. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
2 lovastábor és 10 lovaglóedzés kellett hozzá nekem :)
2013. jún. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!