Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Patkó nélkül mire kell odafigy...

Patkó nélkül mire kell odafigyelni?

Figyelt kérdés

Gondolom azokra a lovakra akik csak körmölve vannak sokkal jobban oda kell figyelni hogy milyen talajon dolgoznak, mert könnyebben repedezhet, töredezhet, kophat a patájuk.


Köszönöm a válaszokat előre is.


2013. jún. 21. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nem kéne kemény talajon lovagolni a lovat, például betonon vagy csonttá fagyott talajon, lehetőleg legjobb olyan helyen, ahol füves rész van vagy homokos pálya
2013. jún. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Figyeld meg, hogy a lovad körme mennyire ellenálló. Ha látod, hogy még így is gyorsan kopik, akkor érdemes rá vasat tenni, pl homokban. Ha ilyen alföldi poros a talaj akkor egy puhább patájú ló is elvan patkó nélkül. Felénk anyagos a föld, most nyáron, olyan kemény, mint a beton, így azon még egy ellenállóbb pata is jobban kopik.
2013. jún. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

pl ha mész vele földúton és a ló folyton felkívánkozik a bakhátra (középre), ahol fű van és puhább, akkor valószínűleg érzékenyebb neki.


egyébként én nem figyeltem jobban, amikor olyan lovam volt, amit télen nem kellett vasalni! (igen, mert bár homokos a talaj a nyári nagy szárazság miatt nyárra bevasaltattam mindig, mert repedezett nyáron a patája), ugyanis én patkolt lóval is folyamatosan nézek a lába elé és ahol lehet kikerülöm a rossz talajviszonyokat, ahol meg nem, ott szigorúan lépésben megyek és hagyom, hogy ő válassza meg hova lép.

2013. jún. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekünk 4 lovunk van, egyik sincs patkolva. Murvás talajon jobban szeretnek a füvön menni, az nyomja a patájukat, de heti 2-4 lovaglástól semmi bajuk. Sőt, most nyáron van, heti 5x2 órát dolgoznak agyagos, kemény talajon, így se kopik túlságosan a patájuk, nem igénylik a patkót. Biztos lófüggő is, de az enyémeknek nem kell.
2013. jún. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem 3 van egyiken sincs patkó. Ha sokat jársz vele kemény talajon fokozatosan egyre többet akkor megerősödik a patájuk. Ha hozzászokik, hogy mindig puha talajon megy akkor annál inkább érzékenyebb lesz a patája. Patkó nélkül ha nem hagyod kiszáradni a patáját pl.: az itató körüli kis tócsa, vagy lemosod, megszárad és bekened valamilyen pataápolóval akkor az jót tesz neki. Ha nagyon töredezik még adhatsz neki biotint vagy kerabolt, de az idő mire hat és lenő odáig a patája. Ha végképp látod hogy nem jó neki patkó nélkül akkor nem érdemes kísérletezni nálunk volt olyan ló a loviba amiről leesett a patkó és nem áll fel. Kérdezd meg a kovácsodat ő biztos tudja, hogy milyen minőségű a patája és, hogy elmenne e patkó nélkül is, de más kovácsokat is megkérdezhetsz mert lehet, hogy azt mondják persze, hogy kell mert nekik az több pénz...
2013. jún. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ugrósporthoz, keményebb talajon való tartósabb közlekedéshez , vagy kocsizáshoz kell a patkó. Ha csak lovagolva van, füves vagy homokos pályán, esetleg földúton, akkor elhagyható, heti egyszer át kell kenni a patáját patazsírral, miután lemostad vízzel. Télen nem feltétlenül muszáj, a hóban úgyis elbóklászik, főleg, ha kint dolgozol vele.
2013. jún. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2013. jún. 22. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!