Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jégeső és lovak szabad tartásb...

Jégeső és lovak szabad tartásban? Részletek a kérdésen belül.

Figyelt kérdés
Kérdésem a következő: milyen jégeső az, ami még nem tesz kárt a lovakban? Gondolok itt arra, hogy a borsószem méretű talán nem tesz kárt, de diónyi méretű jéggel érkező vihar rendesen elverheti a lovakat. Mi a bevett szokás jégeső ellen, tegyük fel nagy ménesi tartás esetén, ahol nem lehet csak úgy fél perc alatt bemenekíteni a lovakat, mert létszám miatt nem megoldható? Valakinek verte már el jég a lovát?

2013. jún. 22. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Akárhol tartod, mindig legyen a lovak számára fedett beálló, ami 2 oldalról véd (az uralkodó szélirány dönti el, mely kettőről), és felülről. Ha nagyon durva jégeső van, be tudnak menekülni ide...
2013. jún. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a lovak teljesen ridegben vannak még beálló sincs. Ha vannak lombos fák az szerintem elegendő, ha mindegyik be tud alájuk állni. A természetben sem láttak még lovakat fát gyűjteni és beállót építeni. Az igaz hogy a szél és az eső/hó ellen véd, de jégesőben megnézem azt a ménest amelyik a dübörgő tető alá bemegy.
2013. jún. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagy a ménes akkor nem hiszem, hogy tudsz olyan hatalmas beállót készíteni, hogy mindenki kényelmesen beálljon és ne rugdossák ki egymást.
2013. jún. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha egy ló ilyen szinten kint van ridegben, akkor meg fogja oldani. Nem hülyék, vigyáznak magukra
2013. jún. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyilván ha annyira félted a lovad akkor beálló mindenképp kell neki de amúgy gondolkozz reálisan. A vadlovakkal mi van ha jégeső esik?
2013. jún. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A kérdésem teljesen fikció alapú volt, csak megkérdeztem, hogy mi lenne ha egy nagy ménest érintene egy nagy jégeső. Pusztán csak azért írok még erre egy reakciót, hogy elmeséljem, milyen jól beletapintottam a lényegbe, ma este fél 10-kor 5-7 cm -es jegek hullottak az égből, ahol volt kint ló, és azt elkapta, nem szeretném megnézni, mi lett belőle. Az én kezemet véresre verte a jég, ameddig próbáltam menteni az értékeket, nulla sikerrel. Fákat, üveget, szélvédőket, mindent vitt a vihar.

Ja és a lovam: alapból eső esetén boxban tartózkodik, jégesővel ez alapján nem találkozhat. És nem ridegtartott, és nem is nagyménesi.

2013. jún. 23. 00:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Elmondom. :-) A ménes összeáll, mindig háttal a viharnak és középre veszik a csikókat, öregeket, gyengéket. Szuperul működik. Egyszerűen a farukat fordítják az eső, a jégeső felé.

Ha van a területen néhány lombos fa, akkor maguktól odaállnak, szintén háttal a viharnak.

2013. jún. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!