Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vemhes kancával ugratás?

Vemhes kancával ugratás?

Figyelt kérdés

Vemhes kancával szabad ugrani? Kicsikre gondolok, kb. 50-60 max 70cm.

Hanyadik hónapig lehet?

Hallottam olyat hogy x ideig nem szabad mert elvetélhet, aztán x ideig szabad, és x hónap után megint nem.

Ez hogy van?

Köszönöm


2013. jún. 22. 23:07
 1/5 anonim ***** válasza:
6 hónapos vemhes koráig szabad nagy általánosságban lovagolni, utána max szőrén, rövid sétákat, a heveder nem illendő akkor már, szőrén viszont sokat nem lovagolunk, mert tönkremegy a háta. Szerintem 6 hónapig 70 centiket ugrani is lehet, akkor még a hasa se látszik... Utána inkább ne, mert tényleg elvetélhet, jobb óvatosnak lenni.
2013. jún. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lovagolni kell mert úgy könnyebben ellik. Az utolsó napokig lehet és kell lovagolni. Nem tudom ugratni meddig lehet vele. De vigyázzatok mert kiszakadhat a vehem. Mindenképpen az eddigieknél kisebbet és kevesebbet ugratnék vele. Ha eddig nem nagyon ugrott én nem erőltetném.
2013. jún. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Félidőig ugorhat, bár én nem nagyon szoktam. Viszont annál nagyobb ökörséget még nem hallottam, hogy nem lehet rá nyerget tenni, semmi baja nem lesz. Nem illik ezerrel megrántani a hevedert, ez tény. De ennyi.

Óvatosan az utolsó napig lovagolható a paci, még jót is tesz neki. Annak idején nagy ménesekben kifejezetten azért is örültek a gyerekek, fiatal lányok jelenlétének, mert az ő könnyű súlyukkal remekül lehetett lovagolni a vemhes kancákat, akiknek ez nagyon sokat segített az ellésnél.

A szőrén való lovaglással sincs semmi baj, nem fog tönkremenni a háta, kivéve, ha valami tudatlan ül rá, az viszont úgyis leesik szőrén még azelőtt, hogy sokat ronthatna a lovon. :-)

2013. jún. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az első 3 hónapban mi lightosabban fogatoztunk, lovagoltuk a vemhes lovunkat, mert bizony ki lehet hajtani belőle a csikót. Utána megint lehet jobban dolgozni vele, de a vége felé megint könnyebb munkára kell fogni. Kifejezetten jó is, ha a lónak van kondija, így nem is esik össze annyira és az ellés is könnyebb neki.
2013. jún. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. Akkor az első 3 hónapban hagyom az ugratást.
2013. jún. 23. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!