Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A zsoké szakmában számit hogy...

A zsoké szakmában számit hogy tud e az ember lovagoni vagy indulhat nulláról is?

Figyelt kérdés
Csak azér kérdem mer amikor olvastam az ezzel kapcsolatos cikketet akk páran azt mondták kell hozzá tudás páran azt hogy nem! Akk hogy is van? Meg ha nulláról indul akk érhet el nagyobb sikereket vagy csa ilyen lelovagló marad?

2013. jún. 24. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Természetesen tudni kell lovagolni hozzá a jármódokat. Lépés, ügetés, vágta - karcsú lovasok galoppoznak versenypályákon. Kell hozzá jó egyensúlyérzék is, ezeknek a feltételeknek illik megfelelni (főleg, hogy ezek nélkül nem lesz senki zsoké). Kell még valami hozzá? :D

Nem tudom

2013. jún. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Fent tudsz maradni a lovon az már jó kiindulási pont. Van sok zsoké ,aki tud valamilyen szinten lovagolni,de nem olyan szinten ,mint egy normál díjlovas,ugrólovas stb... Ahhoz ,hogy elkezd kell valamennyi tudás de nem olyan szintű a kiképzésük sem... nincsenek hónapokig fútószáron oktatva,ha tudja fogni a szárat,fent marad,irányítja a lovat már dobják is versenybe... nézd meg a zsokéiskolásokat.... Legtöbb szerintem a nulláról indult.
2013. jún. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Könnyűnek kell lenned, piszok jó egyensúlyérzék kell hozzá, na meg egy hatalmas adag bátorságra is szükség van, mert azért csak 60km/h-val közlekedő telivéren billeg az ember.

Ráadásul szinte csak lábszárral tudsz kapaszkodni a térdednek nincs túl sok köze a lóhoz.


Ha a fent felsorolt 3 dolog megvan benned, akkor lehetsz zsoké. Jó zsoké meg akkor ha megtanulod kontrollálni és beosztani a lovat. Szerintem az első pályán töltött körödön úgy is csak utazni fogsz :)

2013. jún. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp kell tudni!

Zsokésulis vagyok, tehát tapasztalatból beszélek!

Ezek nem nyugodt kis iskolalovak, akiknek csak úgy a nyakába dobhatod a szárat, náluk mindennapos a bakozás, ágaskodás, startolgatás, kitörés és húzás. És sokszor még a legerősebbeket is viszik (vagy rabolják) a lovak, mint szél a sz*ros kendőt. Itt a lovak nem állnak csak úgy meg, egy "Hóóó"-ra vagy egy apró szárhúzásra... Nem játék!!

A tréner meg nem lovasoktató, nem azért van ott, hogy Rád figyeljen. Az Ő feladata a lovak tréningezése, felkészítése...

2013. jún. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

21:27

Versenyben lábszárral se tudsz kapaszkodni! Csak a bokádban bízhatsz!

Hidd el, tudom... :))

2013. jún. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
95%

Nem lovastudás kell hozzá, hanem, hogy ne legyél szívbajos, és abszolút stabilan ülj akkor is, ha a lovad alattad 60-70 km/h-val rohan mint az eszelős, és ne ess pánikba, ha már 20 perce nem tudod megállítani, mert a ló nincs olyan szintre képezve... Ehhez nem az kell, hogy profin le tudj lovagolni egy L/M szintű pályát. De ki kell tudnod ülni, ha a ló bakol, ágaskodik, megpróbál letenni, elvinni a fenébe... Ráadásul ezeken a lovakon nincs normális nyereg (ólmozzák őket, van vázuk is, mégse szívesen ülnék fel egy ilyennel), ezek nem az ülést segítik éppenséggel.

Meg persze a lóversenyzésnél nem a ló jólléte az elsődleges, ezt gyorsan el kell tudni fogadni, különben durva tapasztalatok, élmények fognak rávezetni.

2013. jún. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!