Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Már a sírás kerülget a gondola...

Már a sírás kerülget a gondolattól is. Mikor lesz normális?

Figyelt kérdés
Holnap edzésem lesz, én vagyok az a lány, aki rengetegszer leesett már a lováról. Hat hét alatt hatszor.. Már nincs kedvem visszaülni. Eddig minden esés után visszaültem. Most viszont nemrég leestem kétszer is terepen. Eddig terepen sosem estem. Kezdő lovasnak mondanám magamat, az edzőm szerint rájött a ló, hogy könnyen letesz a hátáról és mindig meg is teszi. Úgy estem le, hogy a ló térdre esett, másodjára pedig olyat kirúgott, hogy leestem, mindkettő vágtából : ( Második felállásnál elsírtam magam, nem tudtam fent maradni. Nagyon szeretném, ha sikerülne, de nem úgy, hogy fent maradok, ha a ló le akar dobni, hanem úgy, hogy a ló ne próbáljon meg ledobni. Most már nem is érzem magamhoz közel a lovamat. Az edzőm azt akarja, hogy holnap felüljek rá, de ő még nem dolgozott a lovon. Félek és nem szeretném. Mit mondjak az edzőmnek?
2013. jún. 25. 21:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mondd el az edzőnek őszintén, hogy tartasz ettől és ettől, és találjatok valami megoldást. Azt mondom hogy azért ne hagyd ott a lovaglást, mert hidd el nagyon jó időtöltés. Én fiú vagyok, de nagyon szeretem mind a lovat mind a lovaglást. Ha tudnád hányszor estem, de mindig az volt az eszembe és a tiedbe is ez legyen, hogy egyre ügyesebb leszel idővel, és a ló is betörik egyszer, megadja magát. Holnap azért próbáld meg mégis, az edző is segít gondolom. Nagyon sokszor estem én is le a lovamról, pedig én jóformán nem is jártam lovagló órára, itthon tanulgattam és persze az idősebbektől. Most csikóskodom bemutató jelleggel.
2013. jún. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Iskola váltás? Ahol netán figyelembe veszik a kezdőséged, és egy nyugodtabb lovat adnak alád?
2013. jún. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Bocs...lovarda váltás:))
2013. jún. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mond el az edzödnek bátran hogy félsz attól hogy leesel.Hidd el meg fogja érteni.Azt javaslom hogy ne hagyd abba a lovaglást és szállj vissza a nyeregbe.Több éve lovagolok amikor elkezdtem csak etetni és csutakolni birtam.Volt olyan amikor 1 nap legalább 20-szor leestem a loról.Néha fájt is.De a sok esés megérte.Nem adtam fel és te se add fel.Elöbb-utobb sikerül betörni és mikor a ló elfogad téged akkor meg látod csodás érzés lesz.Sok sikert.Szia
2013. jún. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
kedves 2.-3. a saját lovamról van szó : (
2013. jún. 25. 22:04
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha még nem rég óta van meg a lovad én javaslom, hogy add el és keress egy tudásodnak megfelelőt. Ha még ennyire az elején vagy akkor ez a sikertelenség mély nyomot hagy majd benned, pedig nem te vagy 100%-ban a hibás, hanem az edződ is. Ha a ló rájött, hogy ledobhat akkor gondolj csak bele, hogy ez még csak rosszabb lesz, mert eddig is leestél pedig még a ló nem is tudta, hogy letud rakni, pláne most.

Nekem az első lovam ilyen volt bár akkor már nem voltam kezdő, nem adtam el de 6 évbe tellett, hogy benőjön a feje. Döntsd el magadban, hogy mennyire szereted és ragaszkodsz hozzá és hogy az edződ tud-e rá megoldást. Ha nem javul akkor mindenképpen egy edző váltás, ha utána sem akkor el kell gondolkozni a ló sorsán. Minden zsáknak megvan a foltja :)

2013. jún. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha még nem állsz olyan szinten, hogy egy ilyen lóval terepen "megküzdj", akkor nem terepre kéne járni, hanem bent rengeteg idomítómunkát végezni, hogy a lóval is tisztázd, mi a helyzet, mire hogy kell reagálni, és Te is ülésbiztonságra tegyél szert (pl. tanügetni és vágtázni kéne futószáron, akár kengyel nélkül is). Ha az edződnek ez nem tűnt fel, váltsd le.
2013. jún. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Menj pszichológushoz! Ugyanis ez nem ló-lovas probléma. Hányszor estél? Hányszor lett ebből bajod? Vedd észre, téged inkább zavar, hogy mások mit gondolnak rólad éshogy nem vagy olyan jó, mint ahogy azt te naívan elképzelted, mint az, hogy leestél. "ló ne próbáljon meg ledobni". Ez is mit mond el? Te a szerethiányodat próbálnád kompenzálni az álattal, ami megint nem lovaglási probléma.
2013. jún. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A lovad nyilvánvalóan túl nagy falat neked. Adjátok el, és vegyetek egy normálisat. Egy életre elszúrhatod a lovaskarrieredet, sőt a testi épségedet is kockára teszed, ha ez így megy tovább. Ennyit nem ér az egész. Inkább szánjatok rá egy bizonyos összeget, amiért már normális, kezdőnek való lovat kaptok. De ennek így nincs értelme.
2013. jún. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 x) ***** válasza:

Vagy másik ló, vagy másik edző. Egy normális edző, ha látja, hogy problémáid vannak a lóval, akkor nem visz ki terepre. Visszaültet futószárra és elmondja mit hogyan csinálj, hogy elnyerd a ló tiszteletét. Ha nincs lehetőséged másik edzőt keresni, akkor meg vegyél egy neked való lovat. De szerintem ezzel még várj egy kicsit, minden ló-lovas kapcsolatban vannak hullámvölgyek, csak mert rossz időszakod van, attól még nem éri meg eladni egy lovat.

De valamit mindenképpen kezdeni kellene ezzel a helyzettel, mert a lónak is rossz élményei lesznek a lovaglással kapcsolatban, és mások alatt sem fog rendesen menni, másokat is lepakol majd a hátáról. Én mindenképpen egy másik edzőt javasolnék.

2013. jún. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!