Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Honnan tudom, hogy a lovamra...

Honnan tudom, hogy a lovamra milyen nyerget vegyek?

Figyelt kérdés
Vannak a nyereg számozások. Norm. méretű lóra melyik számot válasszam? 17 vagy 17,5 esetleg kisebb? Vagy nagyobb?
2013. jún. 26. 18:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezek a nyereg ülőfelületét jelölik, és többnyire az dönti el, mekkora a hátsód...

A lényeg. hogy akár új, akár használt nyerget veszel, próbáld rá a lóra. Minden nélkül tedd fel (se izzasztó, se más), és így nézd meg: át kell látnod alatta, ha ez megvan, akkor a mar és a markamra közé 2-3 ujjnak be kell férnie. A számozás annyiban számít, hogy a nyereg az utolsó bordacsont előtt véget kell, hogy érjen. A nyeregpárnák jól kell, hogy felfeküdjenek a lóra. Ha mindez stimmel, akkor a nyereg jó a lóra, innentől csak az számít, neked kényelmes-e.

2013. jún. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

úgy lehet nagyjából behatárolni, hogy egy nagyon alacsony nőnek, vagy gyereknek kell 16, egy alacsony nőnek 16,5, átlagos méretű nőnek, vagy alacsony férfinak 17, magas nőnek, vagy közepes férfinak 17,5 nagyon magas embernek 18.


én pl. 170 centi vagyok (de aránytalanul hosszú lábakkal) és 17 - 17,5-es nyereggel vagyok el kényelmesen.


az ülőfelület mérete tehát elsősorban a te fenekedhez igazodik. nyilván valamennyire befolyásoló tényező a ló mérete is, de ha feltételezzük, hogy nem üt el teljesen a ló és lovas mérete (tehát nem arabot lovagol egy 2 méteres ember, vagy 180-as lovat egy 150 centis nő) akkor ezzel nem lesz gond, nagyon nagy lóra nagyon pici nyerget és fordítva nem rakunk.


ami a ló méretét illeti és számozva van az a markamra méret. ettől függetlenül is van a nyergeknek egy szélessége, egy íve, felfekvése. ezekhez fel kell próbálnod a nyerget.


sajnos sok boltban nem engedik, hogy lóra próbáld, vagy mondjuk annyira igen, hogy ráteszed 1 percre, de az kizárt, hogy 2x lovagolsz benne és utána visszavinnéd, mert azon már lesznek használati nyomok. na ezért is érdemes használt nyerget venni!

2013. jún. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!