Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért lehet? Sose dicsér.

Miért lehet? Sose dicsér.

Figyelt kérdés
A "lovasoktatóm" (aki csak edző táborokban oktat ) sohase dicsér meg...Mindig csak szid pedig amikor háziversenyen 1.leszek akkor is csak a hibáimat sorolja és véletlen sem dicsér meg. Mitől lehet? Baj ez?
2013. jún. 27. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez elég nagy baj mert ugyan olyan fontos egy kritika mint egy dicsérés. Én biztos kudarcul élném meg. Szerintem tedd neki szóvá, vagy kérdezz rá mindig, hogy jól csináltad e.
2013. jún. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért, mert ilyen a személyisége. Nincs sok köze a te teljesítményednek, amit mond, van, aki a dicséretet meg a kritikát a saját egója növelésére használja, nem arra hogy neked segítsen. (Attól, még hogy paraszt, lehet jó oktató!)
2013. jún. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól, hogy paraszt, de jó oktató, még nem kell szeretni is - a jó oktató képes felsorolni valamennyi hibád, és nem is hallgatja el őket, elmondja, hogy közösen ki tudjátok javítani valamennyit, de azt sem hallgathatja el, ha valami jól sikerül, mert ideig-óráig lehet pozitív hatása az állandó negativitásának, válthat ki egyfajta bizonyítási vágyat, de egy bizonyos szinten túl már csak hátráltat, és mentális sérüléseket okozhat. Szólj neki, hogy Te ettől kevesebbnek érzed magad, mert úgy érzed, hogy egyáltalán nem tudsz semmit - ha valami megy, azt is nyugodtan mondja ki, mert így nincs sikerélményed. Ha nem beszélsz vele, magától nem fog változni, és ha most nem is érzed úgy, idővel ez rámehet a lovakkal való kapcsolatodra is.
2013. jún. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
De előbb utóbb elfogynak a hibáid. Már az is dicséret lehet, ha csak egyet említ :D Engem se dicsérget az 'oktatóm'. Ezért szoktam rákérdezni, hogy milyen volt.
2013. jún. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én oktatóm is ilyen volt, hiábi teljesítettem egész jól, még saját magam is elégedett voltam (pl. első díjlovas versenyemen 2. lettem) egy jó szót nem mondott. Sajnos ő ilyen személyiségű volt. Az én esetemben ez nem úgy történt hogy megbeszéltük, elegem lett a folytonos szidásból és ott hagytam.

Ajánlom, hogy minden verseny után kérdezd meg hogy mi volt a pályádban jó és mi nem volt jó :) Mert az egészséges fejlődéshez a sportban szükség van dicséretre is :)

2013. jún. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!