Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek a gumis biztonsági...

Szerintetek a gumis biztonsági vagy a flexibilis kengyel a jobb?

Figyelt kérdés
Tapasztalat és tapasztal nélküli vélemény is érdekel, hogy melyik lehet hasznosabb! A flexibilis nekem azért tetszik, mert jó az ízületeknek, de nem tudom, hogy ez mennyire biztonságos? A gumis az ára miatt tetszik:D
2013. jún. 28. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
A biztonsági kengyel mindenképp jó, gumissal nekem még nem volt tapasztalatom, de nem is biztos, hogy szeretnék, bár ez így csak mezei előítélet.
2013. jún. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Valletta ***** válasza:
Teljesen más tészta a kettő. A flexibilis az izületeket kíméli, a gumis pedig biztonsági. Aszerint válassz, hogy neked mi a fontosabb. Szerintem egy egyszerű kengyel maximálisan kielégíti az igényeket, hacsak nincs izületi problémád vagy vagy nagyon majrés, igazából nincs szükség egyikre sem.
2013. jún. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkettő túlzás. A biztonsági kengyel jó dolog, de én a gumisat mindennek tartom, csak biztonságosnak nem, akkor is kiakadhat, ha semmi szükség rá és lehet, hogy épp nagyon kellene, hogy beletaposs a kengyelbe (mondjuk épp bakol alattad a ló), az meg egyszerűen eltűnik alólad.

Biztonsági kengyelt pártolom, magam is azt használom, a lovasaimnak is mindig azt javasoltam, ilyenben oktatok. Ez a fajta van nekem vagy húsz éve:

[link]

( a név kicsit félrevezető, mert kihagytak egy vesszőt, szóval biztonsági kengyel, gumival - mármint gumis talppal, de nem az a biztonsági benne, hanem a fém kialakítása, mert kifordul belőle a láb esés esetén)

2013. jún. 29. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is S-kengyelt használok, ez biztonsági és elég masszív darab nincs sok hiba lehetőség benne :D
2013. jún. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én lovagoltam mindkettőben. A gumis az bármikor kiakadhat. Nekem annyira nem jött be. A flexibilis nekem nagyon kényelmes volt. Itthon sima kengyelbe lovagolok. Ha esetleg lesz rá felesleges pénzem akkor veszek flexibilist.
2013. jún. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszt!:)

Az S alakut ismerem en is, olyanbol estem is mar, biztosan jo, csak nem tudom, nekem nagyon nem tetszik valamiert, marmint esztetikailag, ezen kivul eleg draga sajnos.

A flexibilis is biztonsagi kengyel, legalabbis barhol nezem "safety"nek van irva:)

Akkor sima kengyellel sem eletveszely lovagolni?:D valamiert annyira az van bennem hogy muszaj biztonsagit vennem, pedig tenyleg nagyon sok mindenki simaban lovagol.

2013. jún. 29. 10:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, nem a kengyel miatt nem biztonságos a lovaglás, sőt, a biztonság legtöbbször a lovas tudásán, pillanatnyi állapotán, stb-n múlik, az dönt, egyáltalán leesik-e, valamennyire nyilván a lovon is múlik (bár jó helyen alul képzett/vadállat lóra nem tesznek kezdőt), de szóval én eddig akárhányszor estem, nem tűnt úgy, hogy bármiben is hibás lett volna a kengyel. Totál sima kengyelem van, ezt adták a lovammal együtt, nem éreztem szükségét még a cseréjének.
2013. jún. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!