Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretném átlovagolni a...

Szeretném átlovagolni a lovamat de hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
A lovam egy angol telivér aki sprinterló volt!!át szeretném lovagolni hogy ne rohanjon, és ne akarja rögtön kifutni magát hanem beosztanija az erejét de nem tudom hogyan kezdjek hozzá! Van valakinek tanácsa?

#ló #Átlovaglás
2013. jún. 29. 23:01
 1/2 anonim ***** válasza:
95%

Bízd szakemberre, még az átlovaglás után is bőven lesz vele meló, nyugodj meg, de az ilyesmit jobb, ha hozzáértő ember csinálja.

Utána rengeteg átmenet, kézváltás, állítás-hajlítás, iramfokozás és rövidítés, oldaljárások, rengeteg minden lesz, amire meg kell tanítanod, és szinten is tartani, ráadásul még az átlovaglás után is bőven oda kell figyelned, hogy ne élj vissza a menőkedvével, mindig át legyen mozgatva, ellazítva, és megtanulja, hogy van egy bizonyos tempó, ami alatt és felett is tudnia kell közlekedni - ha a lovasa kéri...

2013. jún. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

innentől kb 1 éven át egyáltalán nem szabad megeresztened, csak annyit menjen, amennyit te kérsz tőle!


nem kell félni, a telivérek is tudnak lassan vágtázni, az edzések során ezt a lassú munka vágtát is kérik tőlük, ismeri.


nekem eleinte könnyebb volt elől vágtázni (én most terepről beszélek) lassan, aztán egy idő után mindenhol ment. eleinte lépésben és ügetésben is gyakorolni kell, hogy mész elől, másik lovas mellett és hátul is.


egyedül az enyém mindig szívesebben dolgozik, jobban figyel rám, mintha ott van másik lovas is, szóval szerintem érdemes néha egyedül is kimenni.


az enyém pályán semmit nem tudott (már nem versenypályán, hanem bent karámban), szóval én az átlovaglást először kint kezdtem terepen, ahol csak előre kellett menni, finomítottam és ha már ott oké volt, akkor mentem be vele és hívtam edzőt. szerintem így egyszerűbb volt, mint a nulláról kezdeni vele bent.

2013. jún. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!